Френклин за славље

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука остварили су 6. побједу у оквиру Центротранс лиге за првака. Пред 2000 гледалаца, оружје је положила екипа Игокее (80:77). Јунак утакмице био је тамнопути плејмејкер "пивара" Вил Френклин који је са звуком сирене постигао тројку за велику побједу којом Борац Нектар Бањалука остаје у борби за плеј-оф, па зашто не рећи и титулу.

Борац Нектар Бањалука је повео са 6:2 поенима Новака Поповића. Игокеа се враћа у меч, прави серију од 10:0 и прелази у вођство 6:12. Прва четвртина је завршена резултатом 18:20.

У другој четвртини, захваљујући Вучуровићу, Игокеа долази до +11 (33:44). На паузу између два полувремена се отишло с предношћу гостију од 10 поена (38:48).

На старту трећег периода Александровчани долазе до највеће предности на мечу (40:53). Међутим, Борац Нектар Бањалука се не предаје и захваљујући Френклину, Велимировићу и Златку Јовановићу доводи меч у егал (57:59). Након 30 минута било је 59:65 за Игокеу.

Посљедњих 10 минута је протекло у правој драми. При вођству Игокее од 7 поена, Златко Јовановић постиже 11 поена и доводи "пиваре" у вођство (73:69). На семафору је писало 77:77. Борац Нектар Бањалука је кренуо у напад, лопта долази до Френклина који са звуком сирене погађа за велико славље наших кошаркаша. Дворана "Борик" је тада изгледала као у најбољим кошаркашким данима. Орило се "Борац, Борац", сви су били на ногама...

Рачуница за плеј-оф је и више него јасна: уколико желе до четврте позиције, наши кошаркаши морају да побиједе у оба меча до краја (Славија и Груде) и да се надају само једном киксу тузланске Слободе.