Неријешено са Зрињским за крај куп-наступа

Фудбалери Борца одиграли су неријешено (1:1) са мостарским Зрињским у реванш утакмици осмине финала Купа и на тај начин, након пораза (4:0) у првом мечу, завршили овосезонски наступ у том такмичењу. Као што је и било најављено, након лошег резултата у првом одмјеравању снага, шеф стручног штаба Борца Драган Јовић у данашњем мечу пружио је прилику играчима са мањом минутажом, тако да су из стартних 11 своје мјесто на старту меча заузели Огњен Ђелмић и Небојша Рунић.

Први погодак на утакмици постигли су изабраници Бранка Карачића: након слободног ударца Срђана Савића са лијеве стране, лоше је интервенисао Борчев резервни голман Драган Ђорђић, чији поклон користи бивши фудбалер Борца Ведран Кантар и погађа за вођство свог тима. До изједначења је Борац стигао у 73. минуту, када је након корнера Сапардића, највиши у скоку пред голом Зрињског био Небојша Рунић.

Могао је Борац и неколико минута раније до поготка и то преко Милана Шакића, који је у 69. минуту са 20 метара погодио стативу, да би неколико секунди касније шутирао поред десне стативе гола гостију.

Поред Зрињског, међу 8 најбољих у Купу БиХ пласирали су се и Сарајево, Челик, Широки Бријег, Жељезничар, Олимпик, Вележ и Младост.

Након елиминације из Купа Борчеви фудбалери сада се окрећу преосталим утакмицама прије одласка на зимску паузу. До краја 2013. године играчи Драгана Јовића одиграће још четири утакмице, а први наредни ривал је зенички Челик (субота, Градски стадион, почетак у 17 часова).

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Кантар (31.), 1:1 Рунић (73.), стадион: Градски, гледалаца: 1000. судија: Муамер Бурековић (Зеница), жути картони: Петровић (Борац).

БОРАЦ: Ђорђић, Стевандић (од 46. Сапардић), Зечевић, Предраговић, Рунић, Си. Дујаковић, Ст. Дујаковић, Ђелмић (од 46. Поповић), Петровић, Перовић, Кузмановић (од 46. Шакић). Тренер: Драган Јовић.

ЗРИЊСКИ: Дујковић (од 46. Васиљ), Граовац, Муминовић (од 73. Франић), Пехар, Шћепановић, Миличевић (од 55. Розић), Кантар, Белошевић, Савић, М. Аничић, И. Аничић. Тренер: Бранко Карачић.

(борац-спорт, фото: sportlive.ba)