''Црвено-плави'' срушили Травник на ''Пироти''

Веома успјешну јесењу полусезони бањалучки Борац крунисао је веома важном побједом на гостовању Травнику на стадиону "Пирота". Играчи Драгана Јовића, ослабљени неиграњем Огњена Ђелмића, тријумфовали су резултатом 1:2 и тако пред прво коло другог дијела сезоне, које се игра сљедећег викенда, задржали четири бода предности у односу на Сарајево, које је данас у Бијељини истим резултатом савладало Радник.

Травничани су били бољи ривал у првих 25 минута, покушавали шутевима са дистанце да угрозе Авдукића, међутим ниједна лопта није завршила у Борчевој мрежи. "Црвено-плави" су након тога успоставили теренску равнотежу и у право вријеме стигли до вођства: у судијској надокнади гол Буквића погодио је Младен Жижовић, који је тако постигао свој други гол у текућој сезони, након што је у прошлом колу затресао мрежу требињског Леотара.

У 63. минуту Борац је удвостручио предност - свој девети гол у Премијер лиги постигао је Јоцо Стокић. "Везири" су смањили на 1:2 четири минута касније, када је Распудић постигао аутогол након слободног ударца Хариса Затагића. До краја сусрета прилика за постизање гола, како на једној, тако и на другој страни, није било, тако да је Великан из Платонове сасвим заслужено стигао до нове првенствене "тројке".

Овоме додајмо и да је прије почетка меча директор Травника Мидхат Сарајчић уручио букет цвијећа шефу стручног штаба Борца Драгану Јовићу, честитавши на тај начин освајање јесење титуле.

До краја 2013. године биће одиграна још четири кола другог дијела сезоне, а у првом од њих Борац ће у суботу (17 часова) угостити зенички Челик. Ипак, прије тог сусрета, "црвено-плаве" у сриједу (13:30 часова) очекује реванш утакмица осмине финала Купа БиХ, такође на Градском стадиону, против мостарског Зрињског.

(борац-спорт, фото: hronika.ba)