Кошаркаши ОКК Борац стигли до прве побједе

Након убједљивог пораза на премијери у Фочи (65:42), кошаркаши ОКК Борац уписали су вечерас и први тријумф у Првој лиги Републике Српске савладавши у "Борику" екипу Братунца резултатом 84:72, што је Братунчанима други пораз у текућем шампионату.

Меч је одлично почео за играче Драге Каралића, који су већ у уводним минутима прве четвртине стигли до предности од 9 поена (9:0).

Прва четвртина завршена је резултатом 22:18, да би до одласка на 15-минутни одмор домаћи играчи предност поново увећали на +9 (44:35).

Млади тим ОКК Борац пружио је сјајну партију у трећој дионици. У том кварталу Каралићеви изабраници први пут на утакмици стижу до двоцифрене предности (50:40), ријешавају тај период игре резултатом 21:13, а "шлаг на торту" била је тројка Марка Блаза са своје половине терена за +17 (65:48) у посљедњој секунди.

Гости су запријетили на старту посљедње четвртине, смањивши заостатак на једноцифрен број поена (70:61), на шта ОКК Борац одговара серијом 10:0 за највећу предност на мечу, +19 (80:61), што је касније омогућило да се меч мирно приведе крају и слави изузетно важна побједа за наставак такмичења у Првој лиги Републике Српске.

У наредном колу, које је на распореду сљедећег викенда, ОКК Борац гостује у Зворнику екипи Дрине.