Жижовић пресудио ''фењерашу''

Великан из Платонове прекинуо је низ од три званична меча без побједе савладавши вечерас на Градском стадиону, у оквиру 14. кола Премијер лиге, екипу требињског Леотара резултатом 1:0. Стријелац јединог поготка био је Младен Жижовић, којем је ово први погодак у дресу Борца након 9. маја прошле године, када је затресао мрежу ГОШК-а из Габеле.

Играчи Леотара стигли су у Бањалуку са намјером да се бране и покушају да освоје један бод, што би за њих, гледајући стање на табели, био огроман успјех. Изабраници Драгана Спаића успјешно су одолијевали "црвено-плавима" све до 55. минута, када је Младен Жижовић са пет метара главом матирао Младена Кукрику.

Борчеви фудбалери пропустили су одличну прилику за вођство још у првом полувремену, тачније у 25. минуту, када је Жижовић заобишао гостујућег чувара мреже, шутирао, али је лопту са гол-линије избацио Здравко Шараба.

У 77. минуту Леотар је остао са десет играча јер је други жути картон добио Иван Миленковић, међутим до краја меча Борац није успио да оствари и убједљивију побједу.

У дерби сусрету Сарајева и Жељезничара није било побједника (0:0), па је Борац тако повећао предност у односу на тим са "Кошева", која сада износи 4 бода, и, самим тим, рачунајући по традиционалној рачуници, односно гледајући првих 15 кола, освојио јесењу титулу, међутим прије првенствене паузе одиграће се још четири кола другог дијела сезоне.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 1:0 (0:0)

стријелац: 1:0 Жижовић (55.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Радуловић, Ђелмић, Стевандић, Дујаковић (Борац), Ђерић, Маринковић, Деретић, Михојевић (Леотар), црвени картони: Маринковић (Леотар) у 77. минуту (други жути картон)

БОРАЦ: Авдукић, Си. Дујаковић, Рунић, Распудић, Субић, Радуловић, Грујић (од 83. Предраговић), Журжинов (од 46. минуте Стевандић), Жижовић (од 91. Перовић), Ђелмић, Стокић.

ЛЕОТАР: Кукрика, Удовичић, Пребирачевић, Андрић, Шараба, Зечевић, Деретић, Ђерић, Цимирот (од 81. Михојевић), Ђајић, Маринковић.

(борац-спорт, фото: Глас Српске)