Шампион Србије савладан у ''Борику'' (Фото/Видео)

Након београдског Партизана, рукометаши Борац m:tel-а на плећа су оборили и другог представника Србије у Газпром Јужни ток лиги, новосадску Војводину. Изабраници Бојана Црномарковића савладали су у "Борику" шампиона Србије резултатом 28:27 и тако коначно побјегли са посљедњег мјеста на табели, које сада заузима Партизан.

Најрасположенији за игру у Борчевом тиму били су Срђан Тривунџа и новајлија Ратко Николић, чија сјајна сарадања доводи "црвено-плаве" и до +4 (12:8) у 23. минуту. Међутим, у посљедњих седам минута првог дијела гости успијевају да се врате у меч и на одмор оду са неријешеним резултатом (13:13).

У других 30 минута играло се гол за гол, а у резултатској клацкалици боље су се снашли Борчеви рукометаши и сасвим заслужено стигли до другог тријумфа у лиги. Играчи Момира Рнића имали су посљедњи напад и прилику да стигну до бода, али је шут Александра Пилиповића у посљедњим секундама меча зауставио Блажевић.

Сјајан деби у дресу Борца имао је Ратко Николић, који је постигао 8 погодака,  један мање уписао је Срђан Тривунџа, док је голман Марио Блажевић забиљежио 14 успјешних интервенција. У гостујућем саставу Страхиња Станковић постигао је пет голова, а четири Урош Елезовић.

Наредни меч у Регионалној лиги Борчеви рукометаши ће одиграти 9. новембра, када гостују тренутно другопласираном тиму лиге и учеснику Лиге шампиона, скопском Вардару.

БОРАЦ m:tel – ВОЈВОДИНА 28:27

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Матија Губица и Борис Милошевић, седмерци: Борац m:tel 3 (2), Војводина 3 (3), искључења: Борац m:tel 6 минута, Војводина 6 минута.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (14 одбрана), Хасељић, Јанковић 2, Херцеговац, Тешић 1, Крстајић, Микић, Њежић, Вучић, Безбрадица 3, Рађеновић, Обрадовић 6, Тривунџа 7, Ћеранић 1, Николић 8. Тренер: Бојан Црномарковић.

ВОЈВОДИНА: Перовић (5 одбрана), Коцић (2 одбране), Попов 1, Радишић 1, Елезовић 4, Баришић 3, Веселинов, Пушица 3, Пилиповић 1, Тодоровић, Николић 3, Маријанац 3, Шипка 3, Станковић 5, Холперт 1, Ћурковић 2. Тренер: Момир Рнић.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)