Други пораз Борца у шампионату, Предраговић трагичар утакмице

Неславна традиција Борца на гостовању градачачког Звијезди наставила се и ове суботе јер Борац ни из шестог покушаја није успио да стигне до тријумфа. Штавише, "црвено-плави" данас нису освојили ни бод, домаћи тим тријумфовао је резултатом 1:0, а стријелац јединог поготка био је Шабан Пехиљ у 23. минуту утакмице.

Играчи Драгана Јовића пружили су јако лошу партију у првом полувремену. Наиме, за 45 минута упућен је само један шут у оквир гола и то у 42. минуту, када је са 20 метара Жижовић шутирао директно у Николу Стијаковића. У другом дијелу Борчеви фудбалери заиграли су донекле агресивније, створили пар прилика, међутим до повољног резултата нису успјели да стигну.

Домаћи тим запријетио је већ у другом минуту, када је слободан ударац извео Кудузовић, лопту главом захватио Пехиљ, Авдукић је "ухваћен на кривој нози", али веће опасности по гол није било.

На сљедећу шансу, из које је Звијезда постигла погодак, чекало се до 23. минута. Адам Пињеиро прошао је по лијевој страни, одиграо повратни пас за Ордагића који лопту пропушта за Пехиља, а бивши нападач Жељезничара са ивице шеснаестерца матира Авдукића. Десет минута касније Ордагић је у гол-шанси, шутира искоса са десне стране, али његов покушај Рунић успијева да изблокира.

У 50. минуту стопостотна шанса за Звијезду: шут Шабана Пехиља брани Авдукић, лопта се одбија до Радивојевића чији шут за кратко блокира Рунић, а у наставку акције на гол-линији интервенише Игор Журжинов.

У 63. минуту шеф стручног штаба Борца све карте бацио је у напад. Умјесто Грујића у игру је ушао Стефан Дујаковић, док је Жижовића замијенио Федор Предраговић, који је, испоставиће се, трагичар данашњег сусрета у Градачцу.

Наиме, на истеку 68. минута, Субић је одлично прошао по лијевој страни, упослио Предраговића, али Борчева десетка промашује празан гол са метра раздаљине, да би у наставку акције погодио спољни дио мреже. У 82. минуту Дујаковић продире по лијевој страни, успијева да шутира, Стијаковић одбија лопту до Предраговића, који неометан шутира директно у "јединицу" домаћих.

Између двије Предраговићеве шансе, биљежимо двије добре прилике за Звијезду и један покушај Борца. У 75. минуту Пехиљ шутира ка голу након ситуације " 1 на 1" са Журжиновим, али Борчев чувар мреже лако зауставља покушај домаћег нападача, да би четири минута касније Шмигаловић на десној страни вара Субића и Распудића, шутира, али погађа стативу. Два минута касније, након центаршута Граховца, највиши у скоку пред голом Звијезде био је први стријелац шампионата Стокић, али Стијаковић лако брани.

Одличну шансу за Звијезду у 89. минуту не користи Богдановић: бивши играч Челика Кудузовић извео је слободан ударац са лијеве стране, а Звијездин штопер са 5 метара неометан шутира, али пречка се испријечила лопти на путу ка мрежи. Посљедњу шансу биљежимо у посљедњим секундама судијске надокнаде, када је Стокић центрирао са лијеве стране, а Ђелмић лоше "ухватио" волеј.

Борац је тако уписао други пораз у шампионату након што је поражен у Врапчићима, чиме се сотуација у борби за јесењу титулу знатно закомпликовала. Наиме, Сарајево је данас тријумфовало у Травнику над Витезом (0:1) и смањило заостатак за Борцем на само два бода, док се у равноправну борбу за јесење почасти вратио и Жељезничар, који је на "Грбавици" савладао Вележ и за Борцем заостаје пет бодова. У 17 часова почео је окршај још два тима из горњег дијела табеле, Зрињског и Олимпика.

Сљедеће коло игра се већ у сриједу, када Борац дочекује "фењераша", требињски Леотар.