Борац убједљиво поражен у првој утакмици (Фото)

Убједљивим поразом (4:0) у првој утакмици у Мостару фудбалери Борца практично су се опростили од даљег такмичења у Купу БиХ. Изабраници Драгана Јовића у првој утакмици осмине финала против Зрињског, у којој су наступили без Бориса Распудића и Владана Грујића, у првих 45 минута морали су три пута да ваде лопту из своје мреже, да би висок тријумф Мостарци потврдили на старту другог дијела и већ сада се може рећи, овјеру карте за четвртфинале.

Двоструки стријелац за трећепласирани тим Премијер лиге био је игор Аничић, постигавши први и посљедњи гол за домаће, који су до предности стигли већ у 10. минуту. На 2:0 из једанаестерца повисио је Велибор Ђурић, да би за 3:0 седам минута касније погодио Даниел Граовац. Сјајна партија Мостараца у данашњем дуелу крунисана је поготком у 47. минуту, чиме су играчи Бранка Карачића стекли огромну предност пред реванш утакмицу која се игра 6. новембра на Градском стадиону.

"Црвено-плави" сада се поново окрећу обавезама у Премијер лиги, а први наредни ривал у суботу (14:30 часова, директан пренос на БХТ1) биће Звијезда.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:0

стадион: под Бијелим Бријегом, гледалаца: 2500, судија: Муамер Бурековић (Зеница).

ЗРИЊСКИ: Дујковић, Граовац, Радељић, Муминовић (од 56. Баришић), Црнов, Пехар (од 79. Бекић), Миличевић, Стојкић, Брковић, И. Аничић, Ђурић (од 70. Шћепановић).

БОРАЦ: Авдукић, Радуловић, Жижовић, Предраговић (од 46. Ст. Дујаковић), Граховац, Рунић, Стокић, Ђелмић, Субић, Журжинов (од 46. Си. Дујаковић), Жарић.

(борац-спорт, фото: hercegovina.info)