Минималним поразом завршен европски пут (Фото)

Рукометаши Борац m:tel-а у реванш утакмици против Спорте пружили су далеко бољу партију него што је то био случај у првом одмјеравању снага, али ни то није било довољно да се избјегне нови пораз. Словаци су тријумфовали у другој утакмици резултатом 27:26, па им је тако остала још једна препрека на путу до групне фазе, док се "црвено-плави" опраштају од европских наступа за ову сезону.

Прво полувријеме завршено је резултатом 14:12 у корист Борца, међутим у наставку меча Словаци преокрећу резултат у своју корист и у 47. минуту стижу до +3 (23:20). Играчи Бојана Црномарковића нису се предавали те су у самој завршници стигли до предности од једног гола (26:25), али головима Петрова и Дуриша словачки тим стиже до побједе.

У тиму Спорте највише погодака постигао је Мазур (7), док је нову добру партију пружио Дуриш, који је пет пута затресао Борчеву мрежу. У нашем тиму поново су најефикаснији били Тривунџа и Јанковић: Тривунџа је постигао 9, а Јанковић 7 голова.

Борчеви рукометаши сада се окрећу обавезама у Газпром Јужни ток лиги, а први наредни меч у том такмичењу очекује их 26. октобра, када у Бањалуку стиже новосадска Војводина.

БОРАЦ m:tel – СПОРТА 26:27

дворана: Градска спортска дворана у Хлоховецу, гледалаца: 1200, судије: Константинос Катсикис и Михалис Михаилидис (Грчка), делегат: Антоњин Штанек (Чешка Република), седмерци: Спорта 5 (4), Борац m:tel 4 (2), искључења: Спорта 2 минута, Борац m:tel 4 минута.

БОРАЦ m:tel: Блажевић, Хасељић, Тривунџа 9, Јанковић 7, Безбрадица 3, Рађеновић 3, Њежић 2, Вучић 2, Црногаћа, Херцеговац, Крстајић, Микић, Обрадовић, Тешић. Тренер: Бојан Црномарковић.

СПОРТА: Олејар, Каштак, Жернович, Мазур 7, Дуриш 5, Балаж 3, Дудаш 3, Затко 3, Миженко 2, Петров 2, Такач 2, Чачић, Кучер, Лахо, Мажар. Тренер: Мартин Липтак.

Фотографије су преузете са званичног сајта Спорте (sporta.sk)