Висок пораз Борца у првом мечу, вечерас реванш (Фото)

Рукометаши Борац m:tel-а већ након првог меча другог кола Купа EHF против словачке Спорте практично су елиминисани из даљег такмичења. Словачки представник тријумфовао је над Борцем резултатом 36:23, па ће тако реванш сусрет, који се игра вечерас, представљати само формалност.

Играчи Бојана Црномарковића држали су резултатски прикључак за Словацима само у првих 15 минута меча, када су домаћи имали три гола предности (8:5). Од тог тренутка Спорта "убацује у брзину више" и на одмор одлази са +7 (15:8), у 50. минуту на семафору је стајало 29:18, да би до краја сусрета предност тренутно другопласираног тима у словачком шампионату нарасла и на 13 голова.

Најефикаснији у тиму Спорте био је најбољи стријелац тима у текућој сезони Лубомир Дуриш са седам голова, док је гол мање постигао Франтишек Затко. У Борцу је шест голова постигао Срђан Тривунџа, док је други стријелац тима био Стефан Јанковић са четири.

СПОРТА – БОРАЦ m:tel 36:23 (15:8)

дворана: Градска спортска дворана у Хлоховецу, гледалаца: 1300, судије: Константинос Катсикис и Михалис Михаилидис (Грчка), делегат: Антоњин Штанек (Чешка Република), седмерци: Спорта 3 (2), Борац m:tel 2 (2), искључења: Спорта 2 минута, Борац m:tel 8 минута.

СПОРТА: Олејар, Каштак, Жернович, Дуриш 7, Затко 6, Мазур 5, Дудаш 4, Чачић 3, Кучер 3, Лахо 3, Балаж 3, Такач 2, Петров 1, Мажар, Миженко. Тренер: Мартин Липтак.

БОРАЦ m:tel: Блажевић, Хасељић, Тривунџа 6, Јанковић 4, Херцеговац 3, Безбрадица 2, Њежић 2, Обрадовић 2, Рађеновић 2, Вучић 2, Црногаћа, Крстајић, Микић, Тешић. Тренер: Бојан Црномарковић.

Фотографије су преузете са званичне Facebook презентације Спорте.