Пао и шампион!

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука настављају са сјајним резултатима у Центротранс лиги за првака. Вечерас је у 11. колу у "Борику", пред више од 1500 гледалаца, поражена екипа Широког резултатом 81:78 (35:41).

Широки је боље отворио сусрет и повео са 4:11, међутим "пивари" се брзо враћају и серијом 7:0 долазе до изједначења (11:11). У наставку меча гости су загосподарили тереном и дошли до највеће предности на утакмици (17:35). Борац Нектар Бањалука прави нову серију, овај пут од 16:3 и смањује на само 5 поена предности за Широкобријежане (33:38). На одмор између два полувремена се одлази с предношћу гостију од 6 поена (35:41).

Широки опет боље почиње друго полувријеме и повећава предност на +13 (41:54). Међутим, Борац Нектар Бањалука се не предаје и ношен фанатичним навијањем са трибина прави серију 15:0 и прелази у вођство (56:54). На крају треће четвртине на семафору је писало 64:58 за "пиваре".

У посљедњој минути је виђена права драма. 19 секунди прије краја Борац Нектар Бањалука је имао предност од 5 поена, међутим Широки постиже брзе кошеве и смањује на само 3 поена предности (81:78). Ротбарт потом већ у првом додавању гријеши и практично баца лопту у руке кошаркашима Широког. На срећу "пивара", Бетел је промашио шут за продужетак и славље је могло почети.

Најефикаснији у Борац Нектару Бањалука био је Златко Јовановић са чак 33 поена, од чега 6 тројки, док се код гостију истакао Штембергер са 20 кошева.

У уторак у "Борику" нови кошаркашки спектакл. У госте Борац Нектару Бањалука долази екипа Игокее Партизан, па одатле с правом можемо очекивати нову кошаркашку посластицу.