Металург до бодова и без најискуснијих (Фото/Видео)

Рукометаши Борац m:tel-a пружили су веома добар отпор скопском Металургу, учеснику Лиге шампиона, али су након 60 минута ипак морали да пруже руку бољем. Млади тим Бојана Црномарковића држао је резултатски прикључак 40-ак минута, али је пао физички у посљедњих 20 минута што су гости искористили и тријумфовали резултатом 22:26.

Тренер македонског представника у Газпром Јужни ток лиги Лино Червар на пут у Бањалуку није повео своје најбоље играче који су изнијели терет велике побједе у Лиги шампиона над ПСЖ-ом. Наиме, у Скопљу су остали Дарко Станић, Ренато Вугринец, Наумче Мојсовски, Ванчо Димовски и Павел Атман, које је хрватски стручњак хтио да одмори за згуснут распоред мечева који слиједи.

Борчев тим одиграо је одлично прво полувријеме и у неколико наврата стизао до два гола предности (3:1, 7:5), међутим на одмор се отишло при резултату 13:13. Све до 40. минута Борац је, како рекосмо, успијевао да одржи прикључак за Македонцима, који потом постижу три везана гола (16:19), након чега Борац више није имао снаге да запријети. Истина, у пар наврата заостатак је смањен на само један гол, али од тога се више није могло.

Најефикаснији у побједничком саставу био је Дејан Пецаковски са 9 голова, док су по шест постигли Дејан Манасков и Никола Кеџо. Голмани Никола Митревски и Раде Мијатовић сакупили су по десет успјешних интервенција. У Борцу шест голова постигао је Срђан Тривунџа, а један мање Бранислав Обрадовић, док је најновије појачање, голман Марио Блажевић, одбранио 11 покушаја гостију.

У наредном колу, које се игра у суботу, Борац гостује београдском Партизану.

БОРАЦ m:tel – МЕТАЛУРГ 22:26

дворана: "Борик", гледалаца: 600, судије: Томислав Циндрић и Роберт Гонзурек (Хрватска), седмерци: Борац m:tel - , Металург 4 (3), искључења: Борац m:tel 6 минута, Металург 2 минута.

БОРАЦ m:tel: Блажевић (11 одбрана), Хасељић, Јанковић, Херцеговац 2, Тешић 3, Црногаћа, Крстајић, Микић 2, Њежић, Вучић 1, Безбрадица 3, Рађеновић, Обрадовић 5, Тривунџа 6, Шешић, Ћеранић. Тренер: Бојан Црномарковић.

МЕТАЛУРГ: Митревски (10 одбрана), Мијатовић (10 одбрана), Ојлевски, Маркоски, Пецаковски 9, Костески, Георгиевски, М. Манасков, Д. Манасков 9, Топић 1, Кеџо 6, Мађовски, Талевски, Мандић 1, Пешевски. Тренер: Лино Червар.

Фотографије су преузете са званичне Facebook презентације Рукометног клуба Борац m:tel.