Јовићева чета наставља да гази (Видео)

Великан из Платонове наставља да гази све пред собом! Десето коло Премијер лиге донијело је и седму побједу црвено-плавих момака, који су пред 3000 гледалаца на Градском стадиону рутински савладали Славију са 2:0 и након непотпуне десете премијерлигашке рунде стекли шест бодова предности у односу на другопласирани Зрињски.

Играчи Драгана Јовића у првих десет кола остварили су феноменалне резултате каквима се ни највећи оптимисти међу навијачима Борца нису надали на почетку сезоне. "Црвено-плави" заузимају прво мјесто са седам побједа, два неријешена резултата и само једним поразом, а учинак на стадиону у Владике Платона 6 је импозантан: пет мечева – пет побједа, уз гол-разлику 9:1!

Прошлог викенда у Бањалуци је лако пао мостарски Зрињски, овај пут, иако истим резултатом, још лакше Славија. Оба Борчева гола плод су сјајних акција, које су на маестралне начине завршили Јоцо Стокић и Aлександар Субић.

Одбрана Славије капитулирала је већ након десет минута игре. Сјајну акцију Борца закључили су Александар Радуловић и Јоцо Стокић: Радуловић је сјајно упослио Борчевог напада, који силовитом "љевицом" шутира са 16 метара и матира гостујућег чувара мреже. Све је било готово у 60. минуту: акцију својих саиграча одлично је пратио Субић, на лијевој страни утрчао у казнени простор гостију и искористио одличну асистенцију Стокића и тако постао тек други играч Борца у овој полусезони који је поред двојца Ђелмић – Стокић успио да застресе противничку мрежу у Премијер лиги.

Прије одласка на првенствену паузу Борчеви фудбалери у суботу у 11. колу у крајишком дербију гостују Рудару у Приједору, међутим три дана прије тог меча одмјериће снаге са Приједорчанима и у шеснаестини финала Купа Републике Српске.

БОРАЦ - СЛАВИЈА 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Стокић (10.), 2:0 Субић (60.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Си. Дујаковић, Радуловић, Ђелмић (Борац), Пушара, Перишић, Оглечевац (Славија).

БОРАЦ: Авдукић, Си. Дујаковић, Рунић, Жарић, Субић, Граховац, Радуловић, Грујић (од 61. минуте Ст. Дујаковић), Жижовић (од 87. минуте Журжинов), Ђелмић, Стокић (од 84. минуте Предраговић).

СЛАВИЈА: Ђурковић, Лемез, Поповић (од 71. минуте Перван), Радовановић, Осман, Перишић, Чомор, Пушара (од 78. минуте Оглечевац), Шабановић, Караматић (од 62. минуте Карић), Митровић.