Трећи пораз Борца у Регионалној лиги

Ни треће коло Газпром Јужни ток лиге није донијело ништа добро за рукометаше Борац m:tel-а. У трећој рунди регионалног такмичења Борчеви рукометаши гостовали су у Осијеку екипи Нексеа која је тријумфовала са убједљивих 33:19 и тако стигла до друге овосезонске побједе.

Већ у петом минуту домаћи састав стекао је четири гола предности (5:1), да би на одмор отишли са +6 (14:8). У других тридесет минута Нашичани "додају гас" и на крају побјеђују са великих +14.

У домаћем саставу најефикаснији је био Игор Вујић са шест голова, док је један мање постигао Мијо Томић. У Борцу по четири гола постигли су Срђан Тривунџа и Душко Херцеговац, али, слично као у мечу са Загребом, са доста "испуцавања" (Тривунџа 4/12, Херцеговац 4/11).

- Честитам екипи Нексеа на потпуно заслуженој побједи. Успјели смо да парирамо Нашичанима у првом дијелу, међутим након тога осјетио се умор код наших кључних играча, док млађи рукометаши који су ушли у игру нису успјели да се носе са ривалом и Нексе као знато квалитетнија екипа је то искористила – рекао је за званични сајт лиге тренер Борца Бојан Црномарковић.

Стефан Јанковић истакао је да се нада да ће Борац пружати боље партије када екипа буде комплетна.

- Очекујем да ћемо остваривати боље резултате кад се у тим врате најискуснији играчи који су тренутно повријеђени. Такође, честитам Нексеу и желим им све најбоље у наставку лиге – рекао је Јанковић.

У наредном колу Борац m:tel ће 1. октобра у Бањалуци дочекати састав Металурга.

НЕКСЕ – БОРАЦ m:tel 33:19

дворана: Градски врт у Осијеку, гледалаца: 500, судије: Марко Боричић и Дејан Марковић, седмерци: Нексе 3 (2), Борац m:tel 3 (2), искључења: Нексе 8 минута, Борац m:tel 6 минута.

НЕКСЕ: П. Лелић (12 одбрана), Пивац (3 одбране), Јанковић (2 одбране), Буреш 2, Етер 2, Ф. Лелић 1, Мрђеновић 1, Томас 1, Кружић 3, Јурјевић 1, Вујић 6, Божић-Павлетић 2, Сакић 2, Вегар 3, Томић 5, Ивић 4.

БОРАЦ m:tel: Хасељић (6 одбрана), Дакић (3 одбране), Мишковић (1 одбрана), Јанковић 3, Херцеговац 4, Тешић 2, Ђурић, Црногаћа, Крстајић, Њежић, Вучић 1, Безбрадица, Рађеновић 2, Тривунџа 4, Шешић, Ћеранић 3.