Пораз Борца на отварању сезоне (Фото)

Трећа сезона Регионалне лиге у рукомету, која од ове сезоне носи назив Газпром Јужни ток лига, почела је поразом за Борац m:tel. У "Борику", на отварању сезоне, гостовао је цетињски Ловћен и тријумфовао резултатом 26:33. Играчима Бојана Црномарковића није помогла ни сјајна партија Срђана Тривунџе, који је мрежу Цетињана затресао 10 пута из 14 покушаја.

Од самог почетка изабраници Касима Каменице контролисали су игру и резултат и већ у шестом минуту стигли до +4 (1:5), да би на одмор отишли са предношћу од седам голова (11:19). У наставку тим Ловћена рутински је одрадио посао, а највећу предност, +11 (17:28), имали су у 49. минуту.

Како већ рекосмо, најефикаснији у екипи Борац m:tel-а био је искусни Тривунџа са 10 голова, док су Душко Херцеговац и Немања Безбрадица постигли по три гола. У екипи Ловћена Игор Марковић је постигао 9 голова, а бивши бек Борца Ален Куленовић 4.

Иначе, у првом колу Газпром Јужни ток лиге Војводина је као гост у српском дербију савладала Партизан (23:25), Татран је такође на гостујућем терену побиједио Брест Мешков (28:30), а у великом скопском дербију Вардар и Металург су ремизирали (28:28). Прво коло биће закључено сутра хрватским дербијем Загреб – Нексе.

БОРАЦ m:tel – ЛОВЋЕН 26:33 (11:19)

дворана: "Борик", гледалаца: 500, судије: Борис Милошевић и Матија Губица, седмерци: Борац m:tel 4 (4), Ловћен 7 (6), искључења: Борац m:tel 6 минута, Ловћен 6 минута.

БОРАЦ m:tel: Хасељић (8 одбрана), Мишковић, Врањеш 2, Јанковић 2, Ћосић, Херцеговац 3, Тешић 1, Црногаћа, Крстајић, Њежић 2, Вучић 2, Безбрадица 3, Рађеновић, Тривунџа 10, Шешић 1, Ћеранић. Тренер: Бојан Црномарковић.

ЛОВЋЕН: Абрамовић (8 одбрана), Бориловић (13 одбрана), Вукичевић 3, Поповић 3, И. Радовић, Марковић 9, Куленовић 4, Перуничић 1, Драшковић 3, М. Радовић 2, Калуђеровић 2, Николић 2, Чизмовић 3, Ахрук 1, Ласица, Липовина. Тренер: Касим Каменица.

Фотографије су преузете са званичног сајта лиге.