Дујаковић и Ђелмић погодили за останак Борца на врху (Видео)

Великан из Платонове првенствену паузу провешће као лидер Премијер лиге и то без пораза у првих шест кола! Баш као и прошле сезоне, 1. септембар био је срећан за "црвено-плаве" против Радника: прошле године било је 1:0, овог пута 2:0 за наш тим и то головима Стефана Дујаковића и Огњена Ђелмића.

Борац је, након теренске иницијативе, стигао до вођства у 30. минуту, када је након сјајне асистенције Срђана Граховца бившег чувара мреже Борца матирао Стефан Дујаковић. Коначан резултат постављен је у 77. минуту утакмице, када је Огњен Ђелмић искористио грешку голмана и одбрамбене линије Радника и рутински погодио за нова три бода Борца.

Поглед на табелу не може да буде љепши: Борац је лидер са 14 бодова из шест мечева и једини је клуб који до сада није осјетио горчину пораза. Играчима Драгана Јовића у леђа гледају Сарајево са 13, Зрињски, Широки Бријег и Славија са по 11, Жељезничар са 10 бодова...

Премијер лига БиХ наставља се 14. септембра, а до тада ће се Борчеви фудбалери у Бањалуци припремати за наставак сезоне и притом одиграти и један контролни сусрет. Наиме, из ОФК Београда стигао је позитиван одговор за одигравање пријатељске утакмице, па ће тако "романтичари" са Карабурме гостовати у Бањалуци у суботу (7. септембар) са почетком у 17 часова. Иначе, изабраници Зорана Милинковића, фудбалера Борца у ратним годинама, након четири кола Јелен Суперлиге Србије налазе се на 12. мјесту на табели са 3 бода.

БОРАЦ – РАДНИК 2:0

стријелци: 1:0 Ст. Дујаковић (30.), 2:0 Ђелмић (77.), стадион: Градски, гледалаца: 3 000, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: Грујић (Борац), Ристић, Катанец (Радник).

БОРАЦ: Авдукић, Радуловић, Рунић, Распудић, Субић, Граховац, Ст. Дујаковић, Жижовић (од 90. минуте Перовић), Журжинов (од 46. минуте Си. Дујаковић), Ђелмић, Грујић (од 85. минуте Предраговић). Тренер: Драган Јовић.

РАДНИК: Лучић, Антић, Јевтић, Којић, Катанец, Вучић (од 82. минуте Лазић), Хасановић (од 75. минуте Дошло), Радуловић (од 69. минуте Комленовић), Никић, Ристић, Остојић. Тренер: Срђан Бајић.