Мотор убједљив против Борца

Рукометаши Борац m:tel-а претрпили су данас, руку на срце, очекиван дебакл од украјинског шампиона, Мотора из Запорожја, у полуфиналу турнира за пласман у Лигу шампиона. Након само двадесетак дана припрема и мечева на турниру у Добоју (који су били и једине провјере пред турнир у Новом Саду), играчи Бојана Црномарковића изашли су на мегдан прошлогодишњем учеснику групне фазе Купа EHF и изгубили резултатом 40:18.

Питање побједника у овом сусрету није се постављало ниједног тренутка. Наиме, из минута у минут изабраници Сергеја Бебешка повећавали су резултатску предност до коначних +22. У првом полувремену, које је завршено резултатом 20:5, бриљирао је први голман Мотора, 38-годишњи Ричард Штохл, иначе бивши члан Дунафера, Веспрема, Цеља, Монпељеа и Чеховских медведа, који је за то вријеме забиљежио 13 успјешних интервенција. Занимљиво, од првих пет голова Борца, четири је постигао Немања Безбрадица.

Других тридесет минута за украјински састав представљало је рутинско одрађивање посла. Бебешко је прилику пружио и другом чувару мреже, Јевгену Сапуну, који је зауставио пет покушаја Борчевих играча. На крају, како рекосмо, убједљивих 40:18 за тим из Запорожја који ће се тако сутра од 19:30 за пласман у Лигу шампиона борити са побједником меча Војводина – Алпла, док ће Борац од 17 часова за треће мјесто играти са пораженим из овог дуела.

БОРАЦ m:tel – МОТОР 18:40 (5:20)

дворана: Слана Бара у Новом Саду, гледалаца: 500, судије: Андреј Кавешњиков и Пјетр Плотњиков (Русија), седмерци: Борац m:tel 1 (1), Мотор 4 (3), искључења: Борац m:tel 10 минута, Мотор 2 минута.

БОРАЦ m:tel: Врањеш, Јанковић 3, Ћосић, Херцеговац 3, Тешић, Ђурић, Црногаћа 1, Мишковић, Крстајић, Микић 1, Њежић 2, Хасељић, Безбрадица 6, Рађеновић, Обрадовић, Тривунџа 2. Тренер: Бојан Црномарковић.

МОТОР: Кубатко 5, Скопинцев 5, Шевељев 2, Штохл, Алфитулин 3, Гурковски 1, Камањин, Куриленко 2, Сапун, Жук 4, Семиков 4, Оштроушко 4, Оунифријенко 5, Цап 1, Циту 2, Бурка 1. Тренер: Сергеј Бебешко.