Борац први након пет кола!

Преокрет у Бијељини!

Бањалучки Борац након пет кола налази се на лидерској позицији премијерлигашке табеле! Оно чему смо се потајно надали, и остварило се: Великан из Платонове тријумфовао је у Бијељини на гостовању екипи Младости резултатом 2:3, док је актуелни шампион, Жељезничар, одиграо 2:2 на домаћем терену са бијељинским Радником, па је поглед на табелу сада најљепши могући - "црвено-плави" заузимају прво мјесто, испред сарајевских вјечитих ривала!

Како рекосмо, Борац је савладао дебитанта у Премијер лиги резултатом 2:3, иако након првих 15 минута није изгледало да ће играчи Драгана Јовића стићи до повољног резултата. Већ у 12. минуту домаће је у вођство довео капитен Александар Васић, да би само три минута касније повисио Драгиша Комрачевић.

Борац је тек тада проиграо, тада су на сцену ступили најзаслужнији за преокрет у Бијељини, Огњен Ђелмић и Јоцо Стокић. Прво је херој меча са Жељезничаром у 25. минуту смањио заостатак, потом је у 48. минуту Стокић изједначио резултат, да би само три минута касније, након Ђелмићевог центаршута, најбољи стријелац Борца у прошлој сезони још једном матирао Бојана Трипића.

Податак који свакако треба истаћи овом приликом јесте да је свих осам Борчевих голова у текућој сезони постигао Ђелмић – Стокић, који дијеле прво мјесто на листи стријелаца са по четири гола.

Посљедњи меч пред првенствену паузу Борац ће одиграти управо против Радника, који је, како смо навели у уводном параграфу, освојио бод у Сарајеву. Наш тим у том мечу биће лишен услуга Јоце Стокића, који је у мечу против Младости зарадио трећи жути картон. Овај меч игра се у недјељу (1. септембар) у 19 часова, уз директан пренос на Арени спорт.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 2:3 (2:1)

стријелци: 1:0 Васић (12.), 2:0 Комарчевић (15.), 2:1 Ђелмић (25.), 2:2 Стокић (50), 2:3 Стокић (51.), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 600, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), помоћници: Харис Брковић и Енес Ђозић (оба из Сарајева), жути картони: Рамић, Зелић (Младост), Распудић, Рунић, Стокић (Борац)

МЛАДОСТ: Трипић, Костић (од 84. Пешић), Зелић (од 59. Николић), Хоџић, Новаковић, Марковић, Рамић, Комарчевић, Васић (од 82. Ђурић), Јевтић, Крезовић. Тренер: Мирослав Милановић.

БОРАЦ: Авдукић, Грујић (од 79. Си. Дујаковић), Стокић (од 90. Перовић), Журжинов (од 64. Ст. Дујаковић), Петровић, Субић, Жижовић, Рунић, Распудић, Граховац, Ђелмић. Тренер: Драган Јовић.