Турски шампион прејак за Борац (Видео)

Бањалучки Борац m:tel уписао је данас и други пораз на 45. Међународном ТВ турниру шампиона у Добоју. Након што су у првом колу убједљиво поражени од словеначког Цеља резултатом 38:16, Борчеви рукометаши данас су пружили нешто бољу партију против Бешикташа, али су на крају поражени резултатом 18:24.

Турски шампион имао је два гола предности у неколико наврата у првом дијелу, да би Борац до првог вођства (7:6) стигао у 21. минуту. Међутим, два искључења и неколико грешака "црвено-плавих" у фази напада омогућили су Турцима да у посљедњих девет минута постигну четири гола и стигну до +3 (7:10), а коначан резултат прије одласка на одмор поставио је Тривунџа са 7 метара.

Борац је добро отворио и друго полувријеме, преокренуо резултат у своју корист (12:11), али се тада разбранио голман Бешикташа Шевкет Ташдемир, за којег играчи Бојана Црномарковића нису имали рјешење. "Јединица" турског тима до краја меча сакупио је 17 одбрана и омогућио свом тиму да девет минута прије краја стигне и до највеће предности на мечу, +4 (16:20), која је до краја меча само увећана за коначних 18:24.

Што се тиче појединачног учинка, најефикаснији у тиму Бешикташа био је Давид Рашић са 6 голова, док је Рамазан Доне постигао 5. У Борцу шест голова постигао је Стефан Јанковић, 5 Филип Врањеш, а 4 Немања Безбрадица.

Посљедњи меч у групној фази на добојском турниру Борац игра сутра од 19:15 часова против репрезентације Бахреина, док у суботу игра меч за пласман.