Борац у финалу Купа Републике Српске (Видео)

Рукометни клуб Борац m:tel имаће данас прилику да освоји и трећи трофеј у овој сезони. Наиме, наши рукометаши савладали су у Брчком, у полуфиналу завршног турнира Купа Републике Српске, екипу Локомотиве резултатом 25:31 и у финалу ће играти против добојске Слоге, која се без борбе пласирала у финале јер тим Леотара није ни допутовао на завршни турнир у Брчко.

Борац је против Брчака наступио у знатно подмлађеном саставу: у тиму нису били рукометаши који су позвани у репрезентацију БиХ, тако да је прилику добило шест чланова кадетског тима Борца, који је, како смо већ писали, прије неколико дана освојио титулу шампиона Републике Српске. Прилику да дебитују у најдражем дресу добили су Срђан Биланџић, Стефан Ћосић, Душан Ђурић, Деан Шешић и Милош Њежић, а шести кадет је Невен Црногаћа који је још на почетку сезоне прикључен првом тиму.

Финале између Борац m:tel-а и Слоге игра се данас са почетком у 20:15 часова уз директан пренос на РТРС. Биће то чак шести дуел ова два тима у овој сезони: четири су припала Борцу (по један у Регионалној лиги и полуфиналу Купа БиХ и два у Лиги за првака), док је само један меча завршен неријешеним резултатом (сусрет у Добоју у оквиру Регионалне лиге).