Шампион поражен у Зеници (Фото)

У претпосљедњем колу Лиге за првака рукометаши Борац m:tel-а поражени су на гостовању од Челика резултатом 30:29. Ипак, треба истаћи да је у мечу без резултатског значаја екипу Борца са клупе предводио Горан Малић умјесто Јовице Цветковића, који је због болести остао кући у Београду, због повреде препона у игру није улазио Мирко Микић, а у другом полувремену је због истог разлога игру напустио Дамир Делић.

Кључни период јучерашњег меча у Зеници био је од 22. до 34. минута. Наиме, "црвено-плави" су водили резултатом 14:13, да би домаћини у посљедњих осам минута другог и прва четири минута другог дијела направили серију од 5:0 и стигли до +4 (18:14). Истина, Борчеви играчи су два минута прије краја пришли на само гол заостатка (29:28), имали су у том тренутку и играча више, али је зенички тим ипак успио да постигне погодак и стигне до четврте побједе у Лиги за првака.

Овоме додајмо и да је предсједник РК Челик Пане Шкрбић прије почетка утакмице уручио нашем тиму умјетничку слику као поклон за освајање шампионске титуле. Поред тога, зеничка публика је прије првог судијског звиждука аплаузом наградила нашу екипу.

Лига за првака завршава се у сриједу мечевима десетог кола, када ће Борац дочекати тим Коњуха са почетком у 17 часова. Међутим, ту није крај обавезама нашим играчима јер их сљедећег викенда очекује завршни турнир Купа Републике Српске у Брчком. Поред Борца, на турниру учествују још и добојска Слога, требињски Леотар и домаћин Локомотива. У полуфиналу Борац игра против Локомотиве.

ЧЕЛИК – БОРАЦ m:tel 30:29 (18:14)

дворана: "Арена", гледалаца: 300, судије: Предраг Дејановић (Приједор), Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: Челик 4 (3), Борац m:tel 3 (1), искључења: Челик 2, Борац m:tel 2 минута.

ЧЕЛИК: Бегановић, Иванчев 5, Дервенчић 4 (3), Мартић 2, Кобилица, Ћосић, Бркић 1, Дувњак 5, Беговић 4, Алихоџић, Бегагић 9, Гушић, Старчевић (16 одбрана), Дервишевић, Башић. Тренер: Зденко Антовић.

БОРАЦ m:tel: Врањеш 1, Јанковић 1, Грађан, Херцеговац 1, Тешић, Б. Бурић (18 одбрана, 1 семерац), Микић, Хасељић, С. Бурић 7, Безбрадица, Рађеновић 3, Обрадовић 3, Делић 3, Тривунџа 7 (1), Малиновић 3, Милас. Представник екипе: Горан Малић.