Стокић погодио за мирнији реванш

Фудбалери бањалучког Борца побиједили су Радник у Бијељини резултатом 0:1 у првој утакмици финала Купа Републике Српске и тако направили огроман корак ка освајању прелазног пехара у овом такмичењу. Једини гол на утакмици, одиграној по пљуску и изузетно наквашеном терену, постигао је Јоцо Стокић у 66. минуту из слободног ударца.

У првом полувремену ни један ни други тим нису успјели да створе биједну стопостотну прилику, док је, поред Стокићевог гола, у других 45 минута виђено још три шансе: двије пред Козићевим и једна пред Лучићевим голом. Прво је у 54. минуту, након корнера Марка Басаре, главом са два метра шутирао Марко Јевтић, али лопта након његовог шута одлази неколико центиметара поред лијеве стативе Борчевог гола.

Само два минута након тога, главну судија меча Предраг Дринић прекунуо је меч због јаког пљуска, играчи су се повукли са терена, али је утакмица настављена након пет минута.

У 66. минуту, како смо рекли, Борац је постигао једини гол на мечу. Руком је играо Марко Јевтић, слободан ударац са 25 метара извео је најбољи стријелац Борца у текућој сезони Јоцо Стокић, а лопта се након шута одбија од десне стативе и завршава у мрежи. Само пет минута касније прилику да удвостручи предност Борца имао је Немања Билбија, али је његов покушај одбранио Младен Лучић. Посљедњу шансу биљежимо у 76. минуту, када је Никић шутирао са 16 метара након што је лопту изгубио Небојша Рунић, али лопта одлази поред гола, тако да Борац са предношћу од једног гола дочекује недјељни реванш на Градском стадиону.

Извјештају са данашњег меча додаћемо и детаљ прије почетка меча, када су се организатори утакмице прописно обрукали. Наиме, када је најављено интонирање химне Републике Српске, са разгласа се чула тема из серије "Ратови звијезда", што је изазвало чуђење и невјерицу како фудбалера оба тима, тако и присутне публике на бијељинском Градском стадиону.