''Црвено-плави'' на корак од титуле

У шестом колу најлошија, у седмом најбоља партија рукометаша Борац m:tel-а у текућој сезони! Након што су у сриједу поражени у Љубушком од Извиђача резултатом 29:25, "црвено-плави" су синоћ у Градачцу декласирали истоименог домаћина резултатом 25:35 и дошли у прилику да већ у сриједу, када су на распореду утакмице осмог кола, осигурају шампионску титулу.

Наиме, екипа Слоге ремизирала је јуче у Добоју са екипом Коњуха (29:29) и три кола прије краја Лиге за првака има пет бодова мање од Борца. Управо се Борац и Слога састају у наредном колу и уколико клуб из Господске улице тријумфује, у шта нико не сумња, стићи ће до прве шампионске титуле у БиХ.

"Црвено-плави" су контролисали игру и резултат током свих 60 минута меча у Градачцу. Већ у раној фази, тачније у петом минуту, Борац је повео са 1:4, у 13. минуту са 4:9, док се на одмор отишло при резултату 8:15. У другом дијелу виђена је још боља игра Борчевих рукометаша, који у 43. минуту стижу и до највеће предности на утакмици, +13 (16:29).

У Борчевом тиму најефикаснији је био Срђан Тривунџа са девет голова, док је на голу бриљирао Бењамин Бурић са 19 голова. Код домаћина истакао се Славен Шијаковић са седам голова.

ГРАДАЧАЦ – БОРАЦ m:tel 25:35

дворана: "Градачачки сајам", гледалаца: 400, судије: Анте Кнезовић (Буна) и Роберт Зовко (Мостар), седмерци: Градачац 7 (6), Борац m:tel 2 (1), искључења: Градачац 2, Борац m:tel 8 минута.

ГРАДАЧАЦ: Халилковић (3 одбране), Хасанбашић, Доборац 4 (2), Хећимовић, Илић 2, Хрњић, Шаренац 3, Дураковић 5, Бристрић, Кадић, Исић 2, Мутапчић (10 одбрана), Шијаковић 7 (4), Шахдановић 2. Тренер: Мехмед Доборац.

БОРАЦ m:tel: Јанковић 4, Грађан, Херцеговац 1, Тешић, Б. Бурић (19 одбарана), Микић 3, Хасељић (2 одбране, 1 седмерац), С. Бурић 4, Безбрадица, Рађеновић 3, Обрадовић 7, Делић 1, Тривунџа 9 (1), Малиновић 3. Тренер: Јовица Цветковић.