Први пораз Борца

Рукометаши Борац m:tel-а уписали су први пораз у Лиги за првака. "Црвено-плави" су синоћ, у оквиру шестог кола, изгубили у Љубушком од екипе Извиђача резултатом 29:25, а добојска Слога је побиједила Челик у Зеници резултатом 27:32 и четири кола прије краја смањила заостатак за нашим тимом на само три бода.

Борчеви рукометаши одиграли су можда и најлошију утакмицу у овој сезони, док су играчи Извиђача били изузетно расположени за игру и већ на старту меча повели са 5:0, да би на одмор отишли са +6 (14:8). Ситуација се није промијенила ни у других тридесет минута: Извиђач је зналачки сачувао стечену предност до краја меча и стигао до треће побједе у Лиги за првака.

Љубушаке су до побједе предводили Анте Прскало са девет и Ненад Зељић са осам голова, те голман Мате Прскало са 20 одбрана, док су у Борцу најбољи били Срђан тривунџа са 9 и Дејан Малиновић са 7 голова.

Четири кола прије краја такмичења Борац m:tel и је и даље први са 15 бодова, добојска Слога има 12, Градачац 10, Извиђач 9, Челик 6 и Коњух 1. У сљедећем колу, које се игра у суботу, Борац m:tel гостује Градачцу, али оно што је врло вјероватно јесте да ће се питање титуле ријешавати сљедеће сриједе у осмом колу, када Борчеви рукометаши у надамо се препуном "Борику" дочекују актуелног шампиона Слогу.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ m:tel 29:25 (14:8)

дворана: Градска у Љубушком, гледалаца: 500, судије: Предраг Дејановић (Приједор) и Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: Извиђач 6 (6), Борац m:tel 5 (5), искључења: Извиђач 6, Борац m:tel 2 минута.

ИЗВИЂАЧ: Јарак 1, Грбавац, Зељић 8, Бошњак, Мандић 1, Бото, Прскало (20 одбрана), Борас 9 (6), Шарац, Ереш 2, Шево, Хрстић 2, Видовић 6. Тренер: Младен Шкорпут.

БОРАЦ m:tel: Врањеш, Јанковић 5, Грађан, Херцеговац, Тешић, Црногаћа, Б. Бурић (14 одбрана), Микић, Хасељић, С. Бурић 3, Рађеновић, Делић, Тривунџа 9 (5), Малиновић 7, Милас 1. Тренер: Јовица Цветковић.