Борац стигао до четврте побједе

Рукометаши Борац m:tel-а задржали су максималан учинак и након четвртог кола Лиге за првака савладавши зенички Челик у "Борику" резултатом 30:26, али игром нису бриљирали. Наиме, "црвено-плави" су тек у самој завршници меча, тачније у посљедњих неколико минута, сломили отпор упорних Зеничана и стигли до нове првенствене "тројке".

У 14. минуту утакмице Борчеви рукометаши стигли су до највеће предности на мечу, +6 (10:4), међутим зенички тим, предвођен сјајним десним крилом Давором Кадићем који је у првих тридесет минута чак 8 пута затресао мрежу Борца, до краја првог дијела игре смањује заостатак на само један гол (15:14).

На истеку 40. минута тим Зденка Антовића стиже до изједначења (21:21), а недуго потом Челик је чак имао и напад за вођство који није реализовао.

Ипак, драма у "Борику" је изостала. У самом финишу, при резултату 28:26 Челик је био у нападу, међутим није успио да постигне гол, што је на другој страни пошло за руком Дејану Малиновићу који минут и по прије краја одводи Борац на +3, док је меч голом закључио Стефан Јанковић.

Најефикаснији у екипи Борца са девет голова био је Срђан Тривунџа, док је голман Бењамин Бурић сакупио 14 одбрана. У Челику Давор Кадић је постигао 12 голова.

Предстојећа три меча Борчеви рукометаши играју на гостујућим теренима. Први наредни противник већ у суботу је Коњух, а потом слиједе гостовања Извиђачу и Градачцу.