Бањалучанкама шести трофеј Купа (Видео)

Рукометашице бањалучког Борца одбраниле су трофеј намијењен побједнику Купа БиХ савладаши у финалу завршног турнира приједорску Миру резултатом 22:21. Ово је нашем тиму пети пехар Купа у посљедњх шест сезона, а укупно шести, чиме су уједно најтрофејнији клуб у овом такмичењу, док Мира до сада није освојила ниједан.

У првом полувремену рукометашице Мире стекле су предност од пет голова (14:9), коју су испустиле у посљедњим минутима првог дијела, тако да се на одмор отишло при резултату 14:12 за Приједорчанке. Борац је до изједначења (16:16) стигао у 43. минуту, а шест минута касније и до првог вођства (18:19).

У посљедњих минут и по виђена је права драма на терену. При резултату 22:21 за Борац досуђен је седмерац за наш тим који у гол није претворила Драгана Кукић, у сљедећем нападу досуђен је седмерац за Миру који није реализовала Сања Јефтић, али је лопта ипак поново припала Приједорчанкама које до краја меча не успијевају да постигну гол за изједначење.

Најефикаснија у финалном мечу у екипи Борца била је искусна Корнелија Клинац са 8 голова, док је у тиму Мире Милица Влаховић постигла 7.