Пет голова за наставак евро-пута (Видео)

"Црвено-плави" вечерас декласирали Требињце!

Великан из Платонове успјешно је прескочио прву од посљедње четири препреке на путу ка европској сцени. "Црвено-плави" су натјерали голмана Леотара Рајића да чак пет пута вади лопту из мреже; пет прелијепих голова Борца, пет различитх стријелаца за очување трећег мјеста на табели и шанси да ће једна куглица у европском жријебу носити Борчево име.

Борац је повео већ у првом минуту преко Билбије – даље су редом погађали Рашчић у 42., Зељковић у 72., Стокић у 84. и Субић у 86. минуту. Додајмо и да је у 36. минуту, умјесто повријеђеног Билбије, у игру ушао Рашчић и постигао свој други гол у дресу Борца само шест минута након тога, Стокића је након његовог гола замијенио Субић који је само два минута касније поставио коначан резултат меча на Градском стадиону.

Борчев главни ривал за треће мјесто, екипа сарајевског Олимпика, славила је на гостовању у Српском Сарајеву код Славије (0:1) и такође задржала шансе да се по први пут у историји пласира на европску сцену. Ипак, што је најважније, Борчеви фудбалери и даље ствари држе у својим рукама и у посљедња три кола им је потребно девет бодова како би, без обзира на резултате Олимпикa, и четврту годину заредом изборили наступ на међународној сцени.

У наредном колу, које се игра већ у суботу, Борац гостује екипи Широког Бријега, док Олимпик у Сарајеву дочекује мостарски Зрињски.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 5:0

стријелци: 1:0 Билбија (1.), 2:0 Рашчић (42.), 3:0 Зељковић (72.), 4:0 Стокић (84.), 5:0 Субић (86.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, жути картони: Теиновић, Жижовић, Грујић (Борац), М. Цимирот (Леотар)

БОРАЦ: Марчетић, Зељковић, Распудић, Жарић, Васиљевић, Теиновић (од 68. Грујић), Граховац, Жижовић, Стокић (од 84. Субић), Малетић, Билбија (од 36. Рашчић)

ЛЕОТАР: Рајић, Андрић, Поповић, Шараба (од 24. Анђушић/од 75. Ђерић), Грубјешић, Миловић (од 88. Пјаца), Стојчев, Јанковић, М. Цимирот, Филиповић, Г. Цимирот