Борац освојио Куп (Фото)

Борцу трофеј по трећи пут!

Рукометаши Борац m:tel-а по трећи пут дошли су до трофеја у Купу БиХ! "Црвено-плави" су у финалној утакмици у Чапљини савладали истоименог домаћина резултатом 26:33 и тако поновили успјех из 2007. и 2011. године. Домаћи рукометаши повели су на старту финалног меча резултатом 2:0, међутим Борац се врло брзо консолидовао и половином првог дијела стекао пет голова предности (6:11), док се на одмор отишло при резултату 13:16.

Фуриозан почетак другог полувремена омогућио је Борцу рутински завршетак меча: на старту других 30 минута клуб из Господске улице дошао је до предности од седам голова (14:21), након чега домаћи више нису успјели да запријете.

Најефикаснији у нашем тиму били су Дејан Малиновић и Сењамин Бурић који су по седам пута затресли мрежу Чапљине, док се истакао и голман Бењамин Бурић са 19 успјешних интервенција. Код гостију Мартино Кордић је постигао пет голова.

Након освојеног Купа БиХ, Борчеви рукометаши сада се окрећу обавезама у Лиги за првака, која стартује сљедећег викенда.

ЧАПЉИНА – БОРАЦ m:tel 26:33

дворана: Градска у Чапљини, гледалаца: 1250, судије: Зденко Божић и Борислав Слипац, делегат: Душан Поповић, искључења: Борац m:tel 10 минута, Чапљина -.

ЧАПЉИНА: Јурковић (6 одбрана), Пушић (12 одбрана), Буле 4, Бркић, Илић, Остојић, Бартоловић, Сутон 5, Миличевић, Коловрат 3, Јурковић 1, Кордић 4, Вегар 5, Родин 1, Перван, Матага 3. Тренер: Драган Сутон.

БОРАЦ m:tel: Б. Бурић (19 одбрана), Хасељић, Врањеш, Јанковић 2, Грађан 1, Херцеговац, Тешић, Микић 4, С. Бурић 6, Рађеновић  1, Обрадовић 2, Делић 4, Тривунџа 5, Малиновић 7, Ћелић, Милас 1. Тренер: Јовица Цветковић.