Пет голова у инат свима!

Пет голова у мрежи Зрињског!

Феноменална ноћ на Градском стадиону је иза нас! Сваки љубитељ црвено-плаве боје који је синоћ између 19 и 21 сат био у Владике Платона 6 осјећао је тренутке поноса што припада Борчевој породици! 30. март 2013. године је један од дана који ће остати вјечно уписан у историји бањалучког Великана: тог дана, уз одличну игру, "црвено-плави" су испратили Зрињски у град на Неретви са чак пет голова у мрежи, од чега су чак четири ремек-дјела Немање Билбије, док је бриљантну партију Великана заокружио синоћ маестрални Ведран Кантар! На крају, након 90 минута, семафор показа 5:1, што, уз лоше резултате Борчевих конкурената за европску сцену, значи да је 11 кола прије краја Понос Крајине заузео треће мјесто на табели, које доноси наступ у првом колу квалификација за Лигу Европе!

Одиграти величанствено, упркос чињеници да им примања касне и по неколико мјесеци, могу само најбољи! Одавно Борчева игра није изгледала тако лијепо за око. Без грешке у пас-игри, одличне акције које су закључене погоцима... замјерки на синоћњу представу једноставно нема. Истина, први гол на утакмици постигли су гости, који су повели голом Горана Марковића у 19. минуту. Ипак, тај гол само је пробудио инат Борчевих играча, који су у периоду од 25. до 30. минута постигли чак три гола преко Билбије. Први гол Борчев нападач постигао је након корнера Дарка Малетића, а друга два након одличних асистенција Ведрана Кантара. Четврти гол постигнут у 48. минуту плод је добре сарадње Јоце Стокића и Немање Билбије, док је своју одличну игром голом синоћ крунисао и Кантар поготком 11 минута прије краја утакмице.

Поред пет голова у мрежи Мостараца и одличне игре наших играча, један од утисака вечери је и заједничко навијање Лешинара и симпатизера на западној трибини Градског стадиона: скандирање "НЕ ДАМО БОРАЦ", које се понављало у неколико наврата на утакмици, чуло се километрима далеко! На крају, слика која је све увеличала: фудбалери и Лешинари у заједничком скандирању!

Још једна парола погодила је тачно у центар: "КАДА ЈЕ ЛОШ ОД ЊЕГА БЈЕЖЕ, КАДА ЈЕ ДОБАР СВОЈАТАЈУ ГА СВИ, А ЈЕДИНО ИСКРЕНО ВОЛИМО ГА МИ!" Ријечи које довољно говоре... Довољно је погледати само неколико година уназад и видјети ко се китио Борчевим шаловима, дресовима па и успјесима, а сада таквих нема у кругу од неколико километара од Градског стадиона. Источно Стајање је увијек било ту и биће!

"ИМАТЕ ПЛАН ЗА БОРАЦ КАО СИНИША ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ!" Парола која говори о безидејности оних који су се до сада питали за све у клубу и који само купују вријеме помјерањем Скупштине, мијењањем Статута... баш као што је случај и са понашањем селектора Србије Синише Михајловића са српским националним тимом у квалификацијама за СП 2014. године.

Реакција главног судије Емира Јакуповића из Бихаћа и делегата Горана Скоке из Љубушког након једне од парола Борчевих навијача говоре не о необавијештености поменутог двојца, него о томе докле људска глупост може да иде. Необавијештеност се и може излијечити, глуп се остаје до краја живота...

"НИСУ ГА УГАСИЛЕ УСТАШЕ, НЕЋЕТЕ НИ ВИ!" Познато је из историје да је Великану из Платонове било забрањено дјеловање од 1941. до 1945. године одлуком владајућих структура НДХ. Улазак Павелића у Бањалуку и стављање шаховнице са првим бијелим пољем на Бански двор значило је да за Борац више нема живота у Бањалуци. Одлуком НДХ из фебруара 1941. године дјеловање Борцу је било забрањено, да би клуб поново почео са радом након Другог свјетског рата и постојао све до дана данашњег.

Због горе споменуте пароле Јакуповић је на кратко прекинуо утакмицу да би се консултовао са Скоком шта му је чинити, те је овај други, не гледајући уопште контекст пароле, забиљежио овај детаљ у свој роковник. Шта су Јакуповић и Скоко видјели у пароли, само је њима познато.