Зрињски ''сломљен'' серијом 16:0

Борац Нектар Бањалука није дозволио нову бламажу пред свјим навијачима. Вечерас је у оквиру 8. кола Центротранс лиге за првака савладана екипа Зрињског резултатом 106:87 (49:55). Борац Нектар Бањалука је боље почео меч и повео са 7:2, међутим гости брзо хватају прикључак и након прве четвртине имају предност од 5 поена (23:28). У другој четвртини Мостарци играју још боље, па се на одмор између два полувремена одлази с вођством гостију од 6 поена (49:55).

У другом полувремену потпуно друга слика на терену. Већ у уводним минутама трећег периода "пивари" са 2 тројке, Златка Јовановића и Вила Френклина, те поенима Роберта Ротбарта преокрећу резултат и прелазе у вођство (57:55). Меч је одлучен у другом дијелу треће дионице, када домаћи кошаркаши праве серију од 16:0 и долазе до +18 (75:57). Ову четвртину Борац Нектар Бањалука је добио резултатом 38:13.

У посљедњој четвртини тренер "пивара" Милош Пејић дао је шансу Бојану Милиновићу и повратнику из мркоњићке Младости Игору Јосиповићу који су, заједно са својим саиграчима, утакмицу мирно привели крају.

Сљедећи меч Борац Нектар Бањалука игра у суботу, 10. маја против сарајевске Босне.