Борац Нектар Бањалука непријатно изненадио

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука доживјели су нови пораз у Лиги осам и тако изгубили скоро све шансе да се врате у борбу за плеј-оф. Бодове из "Борика" вечерас је однијела екипа Груда, славећи побједу резултатом 80:86. Екипе су се смјењивале у вођству до средине друге четвртине када гости стварају прву осјетљиву предност од осам поена (30:38). На паузу између два полувремена се отишло са резултатом 35:43.

У наставку меча још слабија игра "пивара". Безидејна игра у нападу и у неким тренуцима јако лоша одбрана учинили су да гости дођу и до највеће предности на овом мечу (58:77). Чинило се тада да ће Борац Нектар Бањалука доживјети дебакл на свом терену, међутим средином посљедње четвртине наши кошаркаши су заиграли нагажованије и смањили заостатак на минус 6 (75:81), међутим времена за потпуни преокрет није било.

Борац Нектар Бањалука је поразом окончао први дио Лиге осам са омјером побједа и пораза 1:6, што ни најгори песимисти нису очекивали.

Већ у уторак "пивари" играју нови меч и то на свом терену, против мостарског Зрињског.