Борац Нектар Бањалука савладао Славију

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука остварили су прву побједу у оквиру Центротранс лиге за првака. "Пивари" су вечерас у Источном Сарајеву савладали екипу Славије резултатом 65:72 (35:32). Домаћи су боље отворили утакмицу и у 7. минуту имали седам поена предности, 17:10. У том моменту једини стријелци за Славију били су Младеновић и Дамјановић. Ипак, наши кошаркаши у самом финишу преко Поповића и Ђурасовића успијевају да изједначе, да би Александар Дамјановић ипак у финишу прве дионице вратио предност домаћих. Добро су "соколови" кренули и у другој четвртини, а у 13. минуту Демић тројком одводи Славију на +5, 26:21, да би Дамјановић у 16. минуту поново одвео Славију на +7, 28:21.

У 20. минуту тројком Ђурасовића Борац Нектар Бањалука изједначује на 32:32, да би домаћи након тога ипак успјели отићи на одмор са каквом-таквом предношћу, 35:32. Ипак, у другом полувремену Борац Нектар Бањалука је у потпуности надиграо домаћина и у 24. минуту води 38:43, након серије од 9:0. У 25. минуту било је и 7 поена предности, 39:46.

Славија у том периоду није постигла кош четири минута, а онда је Александар Дамјановић, једина свијетла тачка домаћих (уз Младеновића и Демића), успио да смањи на -5. Ипак, иако су имали неколико прилика, домаћи нису успјели да изједначе, па се на одмор између четвртина отишло са предношћу Бањалучана, 45:48.

Изабраници Милоша Пејића су у 35. минуту имали највећу предност 50:60, након поготка са дистанце Атанацковића. Шеховац је тада узео тајм аут и домаћи брзо смањују на -5, 55:60. Међутим, "пивари" су зналачки сачували своју предност до краја и у пенал завршници успјели да сачувају вођство, а утакмица је завршена сјајним закуцавањем Ђурасовића.

За Борац Нектар Бањалука је сјајно одиграо Новак Поповић убацивши 15 поена и забиљеживши 7 скокова, док је Никола Ђурасовић утакмицу завршио са 14 поена. Код домаћих Дамјановић је завршио утакмицу са дабл-дабл учинком, 22 поена и 10 скокова, Младеновић је убацио 18, а Демић 10.

Сљедећа два меча наши играчи играју на домаћем терену против Груда и Зрињског и евентуалним побједама у тим мечевима остали би у борби за четврто мјесто које води у плеј-оф.

СЛАВИЈА – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 65:72

(21:19, 14:13, 10:16, 20:24)

дворана: СД Славија, гледалаца: 600, судије: Един Хусарић (Тузла), Саша Бабић (Бањалука), Александар Окука (Кисељак).

СЛАВИЈА: Гвозденовић 6, Станић 5, Томашевић, Симеуновић, Младеновић 18, Д. Дамјановић, Вуковић 2, Маловић 2, Грубишић, Ивановић, Демић 10, А. Дамјановић 22.
Тренер: Горан Шеховац.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Атанацковић 10, З. Јовановић 8, Ступар, Ротбарт 6, В. Јовановић 2, Гемаљевић 6, Ђурасовић 14, Френклин 5, Поповић 15, Велимировић 6, Пауновић, Угрехелидзе.
Тренер: Милош Пејић.