Пораз и у Тузли

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука у драматичној завршници доживјели су пораз у Тузли од домаћина Слобода Дите, 67:61. Бањалучанима није помогао ни нови тренер Милош Пејић, који је уочи овог мегдана на клупи замијенио Слободана Николића.

Домаћи су водили током цијелог меча, али у посљедњој четвртини гости из Бањалуке сјајно су заиграли одбрану и у том периоду нису ривалу дозволили да постигне погодак чак шест и по минута. Иако су тај дио игре завршили у своју корист (13:17), играчи Борац Нектара Бањалука нису успјели да у потпуности преокрену резултат и тако су доживјели и трећи пораз у исто толико мечева Центротранс лиге за првака. Код гостију бољи од осталих били су Јовановић са 16 поена и Ротбарт са 13, али ни њихов учинак није помогао да се дође до тријумфа над Тузлацима.

СЛОБОДА ДИТА – БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА 67:61

Дворана: Мала дворана у Мејдану, гледалаца: 1000, судије: Обрадовић (Чапљина), Душкај (Сарајево) и Бабић (Бањалука).

СЛОБОДА ДИТА: Халиловић, М. Милошевић 14, Хрнчић 12, Халилбеговић, Албијанић, Першић, Томовић, Танасиловић 4, Матић 13, Н. Милошевић 14, Јоцовић 2, Рос 8. Тренер: Сенад Муминовић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Френклин 8, З. Јовановић 16, Ступар 2, Ротбарт 13, В. Јовановић 8, Гемаљевић 2, Ђурасовић 6, Павловић, Поповић 4, Велимировић, Пауновић 2, Угрехелидзе. Тренер: Милош Пејић.