Све даље од врха

Рукометаши Борца доживјели су четврти узастопни неуспјех на гостовањима. Овог пута, бањалучки рукометаши су поражени од Градачца 24:28, чиме су пропустили добру прилику да се прикључе врху табеле. Да се Бањалучанима не пише добро, могло се наслутити већ послије уводних осам минута, када је на семафору стајало 4:1. Ипак, само три минута касније гости су ухватили прикључак (4:5), да би у 20. минуту на семафору стајало 8:8.

Градачац је серијом 4:1 стигао до 12:9, "црвено-плави" пришли на 13:14 и имали контру за изједначење, али је нису реализовали, што су домаћи искористили и успјешно изведеним нападом у посљедњим секундама првог дијела на одмор отишли са 15:13.

Првих 16 минута наставка одлучило је побједника. Градачац је у том периоду постигао седам голова, а примио само један, повео 22:14, чиме је практично осигурао нову побједу.

До краја су рукометаши Борца заиграли боље, пришли на 24:27, али времена за преокрет није било.

ГРAДAЧAЦ 28:24 БОРAЦ

дворана: Градска у Градачцу, гледалаца: 700, судије: Беширевић и Даутовић (Цазин), седмерци: Градачац 3 (3), Борац 5 (4), искључења: Градачац 4, Борац 10 минута.

ГРAДAЧAЦ: Зрнић, Османовић 1, Телетовић, Перендија, М. Доборац, Марковић, Шијаковић 6, Пашалић, Игњић 6, Жарковић 4 (3), Дураковић, Дамјановић, Бозољац 7, A. Доборац 4.

БОРAЦ: Пуцаревић 4 (2), Срдић, Унчанин 7, Раца, Павловић 3, Ракоција, Мулабдић, Н. Бјелић 2, Микић, Тркуља, М. Бјелић, Панић 1, Бранковић 2, Голић 5 (2).