Борац Нектар Бањалука поражен у Мостару

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука стартовали су поразом у Лиги 8. "Пивари" су вечерас у веома драматичној утакмици поражени од мостарског Зрињског резултатом 79:77 (35:46). Наши кошаркаши су врло добро отворили меч и након прве четвртине имали 6 поена предности (16:22). Добра игра изабраника Слободана Николића наставила се и у другом периоду, па се на одмор између два полувремена отишло са +11 за наш тим.

У другом полувремену потпуно друга слика на терену. У првих 5 минута треће четвртине Борац Нектар Бањалука је постигао само један поен, док су кошаркаши Зрињског направили сјајну серију и потпуно преокренули резултат, тако да су у 27. минуту водили са 49:47. До краја овог дијела игре домаћи кошаркаши су повећали предност на + 9 (60:51).

У посљедњој четвртини је виђена права драма. Зрињски је на почетку посљедње дионице имао предност од чак 11 поена, да би је средином четвртине испустио. Наши кошаркаши су се успјели вратити и чак преузети вођство, међутим, код резултата 76:76, двије минуте прије краја, Џидић погађа тројку за вођство домаћина од 79:76, и то је, испоставило се, био кључни кош за побједу Мостараца. Наши кошаркаши су до краја успјели постићи један поен и смањити резултат на коначних 79:77.

Лига 8 се наставља већ у уторак, када у "Борику" гостује један од фаворита за освајање шампионске титуле, екипа сарајевске Босне, коју је Борац Нектар у Лиги 13 савладао два пута.

ЗРИЊСКИ - БОРAЦ НЕКТAР БАЊАЛУКА 79:77

(16:22, 19:24, 25:5, 19:26)

дворана: "Бијели Бријег", гледалаца: 500, судије: Обрадовић (Чапљина), Душкај (Сарајево), Хусарић (Тузла).

ЗРИЊСКИ: Филиповић 2, Бишко 4, Шаренац 22, Норац 17, Грбавац 2, Петрић 2, Ороз, Џидић 13, Шимовић 2, Бречић 1, Вучковић 14, Бухач.

БОРAЦ НЕКТAР БАЊАЛУКА: Aтанацковић 4, З. Јовановић 13, Ступар 6, Ротбарт 13, В. Јовановић, Гемаљевић 11, Ђурасовић, Поповић, Милиновић 2, Велимировић 11, Пауновић 15, Угрехелидзе 2.