Борчев тријумф олакшања

Рукометаши Борца уписали су прву побједу у другом дијелу сезоне Премијер лиге. "Црвено-плави" су у оквиру 15. кола савладали слабашну Чапљину са 40:27, прекинувши тако низ од четири узастопна пораза овог прољећа. Почетак меча није наговјештавао лаган тријумф. Оптерећен серијом лоших резултата, али и чињеницом да послије двије и по године на клупи није сједио Aбас Aрсланагић, домаћи тим у дуел је ушао нервозно, у грчу, а то се и осјетило на паркету.

Бањалучани нису успијевали да дођу до своје игре, па су у 17. минуту имали само "плус један" (9:8). Ипак, до краја првог полувремена, захваљујући два везана гола Марка Панића, "црвено-плави" су се одлијепили на пристојних пет голова вишка (15:10).

Тренер Даворин Љубишић у наставку је пружио шансу ровитом Небојши Голићу, послије чега је игра домаћих добила другу димензију.

Сјајни средњи бек "разиграо" је цијелу екипу и са неколико сјајних асистенција, финти и голова, дигао на ноге публику у "Борику". Предност је из минута у минут расла. У 40. минуту на семафору је стајало 24:17, а након Голићевог поготка у 44. минуту, домаћи су први пут имали двоцифрену предност на свом конту (28:18).

У егзибиционом ритму, "црвено-плави" су привели меч крају, уписавши тријумф олакшања, послије којег ће са много више самопоуздања ићи на ноге Градачцу, а затим и лидеру Босни.