Све ближе одбрани титуле

Рукометашице бањалучког Борца савладале су у Горажду истоимени састав (32:22) у оквиру 16. кола Премијер лиге БиХ. Предвођене Сабином Пехић, која је у овом мечу са девет голова била најефикаснија, Бањалучанке су доминирале током цијелог сусрета, а домаћи тим није имао адекватно рјешење за игру изабраница шефа стручног штаба Радета Унчанина.

Од првог минута видјело се да су гошће много квалитетнији противник и да је само питање с колико ће разлике славити. Овом побједом играчице Борца надомак су одбране шампионске титуле. Уз већ споменуту Сабину Пехић, у редовима тима из БањаЛуке запажену партију пружила је и Тања Кекић, која је постигла седам голова, док је код Горажда нешто боља од осталих била Ивана Марић са седам погодака.

ГОРАЖДЕ – БОРАЦ 22:32 (10:16)

Дворана: "Мирсад Хурић", гледалаца: 400, судије: Нермин Салкановић и Владимир Зељко (обојица из Зенице), делегат: Миленко Турудић (Мостар), седмерци: Горажде 4 (4), Борац 10 (9), искључења: Горажде четири минута, Борац осам минута.

ГОРАЖДЕ: Којадиновић, Пјано, Мујагић 4, Аџем, Механовић, Селмановић 1, Дервишевић 1, Шовшић 4, Габела 4, Зорлак, Марић 7, Борчак, Хупанић 1, Ченгић.

БОРАЦ: Пехић 9, Кекић 7, Остојић-Брковић 1, Кукић 3, Ђогић, Рајилић, Богојевић, Др. Кнежевић 4, Де. Кнежевић 1, Миличевић, Црнић 4, Остојић, Бабић, Клинац 3.