Без побједе и Шкорића

Борац је на свом паркету изгубио првенствени меч од Коњуха (24:25), а истовремено је остао и без Александра Шкорића, коме је пукла Ахилова тетива лијеве ноге и за њега је завршена ова сезона. Догодило се то у 26. минуту када је поуздани првотимац Бањалучана незгодно доскочио, што га је коштало неугодне повреде. Он је одмах пребачен у Клинички центар, гдје је и оперисан, а према првим прогнозама, на терен ће се вратити тек на јесен.

- Шкорић је успјешно оперисан, нога му је стављена у гипс који ће носити шест недјеља, послије чега ће услиједити период рехабилитације. Нажалост, ружна слика с паркета, поред губитка младог играча, оставила је трага и на саиграчима који се послије нису могли вратити у утакмицу и пораз је био неминован. Иако је повреда тешка, он ће се вратити на паркет – рекао је члан Управног одбора бањалучког премијерлигаша Бакир Ајановић.

Бањалучани су одиграли два различита полувремена с веома добром екипом из Живиница. Док су у првом дијелу доминирали имајући у појединим тренуцима и пет голова предности (16. минут, 10:5), у наставку су под утиском повреде Шкорића психички пали и дозволили гостима да се потпуно врате и забиљеже неочекиван тријумф. Колико су домаћи рукометаши били немоћни у завршници показује и податак да у посљедњих 10 минута нису постигли погодак, и од вођства 22:20, дозволили су ривалу да дође до недостижних 22:25. Иако је Мехмедалија Мулабдић имао сјајно вече са 18 успјешних интервенција, ни то није помогло изабраницима Абаса Арсланагића да избјегну други узастопни пораз, који их је бар за сада удаљио од борбе за врх табеле.

дворана: "Борик", гледалаца: 600, судије: Предраг Дејановић и Елвис Марчетић (обојица из Приједора), делегат: Срећко Делхунија (Лукавац), седмерци: Борац 7 (6), Коњух 3 (1), искључења: Борац осам минута, Коњух десет минута.

БОРАЦ: Малић 2, Пуцаревић 3, Срдић 1, Панић 1, Бранковић, Павловић 6 (2), Шкорић 3, Мулабдић (18 одбрана, 1 седмерац), Н. Бјелић 1, Микић 3, Тркуља, М. Бјелић. Б. Унчанин 4 (4), Ракоција. Тренер: Абас Арсланагић.

КОЊУХ: Савић, Лабенџ 4, Ђерзић 9, Бургић, Мемић, Аљић 1, Рахимић 3, Керезовић 1 (1), Бећар, Омеровић (11 одбрана, 1 седмерац), Бегић 4, Ферхатбеговић, Бјелобрковић 4, Камберовић (1 одбрана). Тренер: Емир Јунузовић.