Трећи пораз од Славије

Кошаркаши Славије савладали су Борац Нектар Бањалука 88:77 у утакмици 21. кола Премијер лиге БиХ чиме су остварили максималан учинак против Бањалучана у три овосезонска сусрета. Гости су имали вођство само у уводним минутама, а онда су "соколови" направили серију 8:0 за вођство 11:6. На крају прве четвртине Славија је имала предност 24:20, а најефикаснији на паркету био је центар Борац Нектара Бањалука Ротбарт са 13 везаних поена за првих седам минута.

Домаћи кошаркаши су одиграли без грешке и у наредних десет минута па је резултат на уласку у друго полувријеме гласио 49:39. У тим тренуцима чинило се да је игра Борац Нектара Бањалука у потпуности разбијена и да ће изабраници Горана Шеховца славити убједљиву побједу.

Међутим, Стефан Атанацковић тројком отвара трећи период, а уз поентирање Ротбарта и тројку Ивана Гемаљевића Борац Нектар Бањалука у 23. минуту прилази на два поена разлике (51:49). Тим Слободана Николића прилазио је на два поена заостатка (58:56) и у 27. минуту након још једне тројке Гемаљевића, а када је Владица Јовановић закуцао минут касније на семафору је стајало 59:59. Ипак, на истеку треће четвртине Славија је имала вођство 66:64.

Посљедњих десет минута утакмице у потпуности је припало домаћинима, који су погађали са свих страна, за разлику од њихових гостију који су тек на моменте личили на тим који се бори за пласман у Лигу осам.