Побједа и пораз ''пивара''

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука одиграли су двије контролне утакмице у Хрватској и уписали побједу и пораз. Изабраници Драге Каралића прво су у Славонском Броду савладали домаћу Свјетлост након продужетка резултатом 86:92 (19:14, 18:20, 22:23, 19:21, 8:14), да би у другој утакмици, одиграној у Загребу, били поражени од Цедевите резултатом 82:65 (21:12, 17:23, 27:13, 17:17).

Утакмица у Славонском Броду протекла је у изједначеној игри, вођена је равноправна борба свих 40 минута, да би након регуларног дијела на семафору писало 78:78. Ипак, више концентрације у продужетку имали су Бањалучани и славили заслужену побједу. Најефикаснији у тиму Борац Нектара Бањалука у тој утакмици био је Јовановић са 25 поена.

У другом мечу Бањалучани су надиграни од од екипе која ће се и ове године такмичити у Јадранској лиги. Загрепчани су већ од старта наметнули свој ритам игре и већ у првој четвртини имали 10 поена предности. У другој четвртини Борац Нектар Бањалука је заиграо нешто одлучније, па је до одласка на одмор успио да смањи заостатак на само три поена (38:35).

Утакмица је преломљена у трећој четвртини, када су домаћини, предвођени Дамјаном Рудежом, направили серију 18:0 и повели са 56:35. Довољан показатељ односа снага на терену у тим тренуцима је и чињеница да су кошаркаши Борац Нектара Бањалука прве поене у том дијелу игре постигли тек након шест и по минута. До краја утакмица Бањалучани су колико-толико играли равноправно са расположеним домаћинима, који су у овој утакмици погодили 12 тројки, те смањили заостатак до коначних 82:65.

Најефикаснији у екипи Цедевите био је Рудеж са 23 поена (три тројке), док је Дрејпер постигао 18, од чега чак четири тројке. У Борац Нектару Бањалука Тошић је постигао 13 поена, док је Врањеш постигао 12.

Сљедећу контролну утакмицу Борац Нектар Бањалука игра у сриједу, када на свом терену дочекује екипу Свјетлости.

И док Бањалучани играју контролне утакмице, управа клуба и даље ради на довођену појачања и то на позицији центра. На утакмицама у Славонском Броду и Загребу у тиму Борац Нектара Бањалука наступио је Црногорац Максим Штурановић, који је на проби у бањалучком клубу, и на шефу стручног штаба је да одлучи да ли ће овај кошаркаш појачати редове "пивара". Истовремено, близу повратка у Бањалуку је искусни центар Владан Јоцовић, чији статус ће се знати већ сутра.

ЦЕДЕВИТА: Троха 7, Рудеж 23 (3 тројке), Петровић 14 (13 скокова), Каштропил (7 скокова), Крстић 5, Буторац 4, Баждарић 6, Петвеј 5 (5 скокова), Дрејпер 18 (4 тројке). Тренер: Александар Петровић.

БОРАЦ НЕКТАР БАЊАЛУКА: Тошић 13, Јовановић 2, Врањеш 12, Радујко, Јагодић-Куриџа 5, Блануша 8, Штурановић 2, Павловић 9, Лончар 3, Ковачевић 8, Трикић, Костадиновић 3. Тренер: Драго Каралић.