''Пивари'' поклекли у завршници

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука уписали су и трећи пораз у исто толико одиграних контролних утакмица. Изабраници Драге Каралића овај пут су поражени од бечког Баскета резултатом 85:92, иако су Бањалучани неколико минута прије краја утакмице имали и 12 поена предности (80:68).

У првој четвртини Борац Нектар Бањалука брло брзо долази до +7 (15:8), да би гости до краја тог дијела игре смањили вођство нашег тима на само два поена (22:20). У другој четвртини аустријски тим успоставља своју игру и долази до вођства које је у једном тренутку износило и 8 поена (33:41), да би се на одмор отишло са предношћу гостију од пет поена (41:46).

Гостујући тим је водио и већим дијелом трећег периода, да би "пивари" пред крај тог дијела игре преокренули резултат у своју корист и пред посљедњих 10 минута имали пет поена предности (66:61).

У посљедњој четвртини Борац Нектар Бањалука долази до већ поменуте предности од 12 поена (80:68), међутим у посљедњих пет минута утакмице долази до великог пада у игри кошаркаша Борац Нектара Бањалука, што гости користе и серијом 13:0 долазе до 80:81, а затим и до коначних +7 (85:92).

Наредни контролни меч Борац Нектар Бањалука игра у Славонском Броду против екипе Свјетлости. Меч је на програму у петак са почетком у 18 часова.