Два гола Видаковића за осмину финала

Фудбалери бањалучког Борца савладали су данас на Градском стадиону екипу тешањског ТОШК-а резултатом 2:0, те се на тај начин пласирали у осмину финала Купа Босне и Херцеговине. "Црвено-плави" су играли онолико колико им је било потребно против тима који се такмичи у Другој лиги ФБиХ, што им је на крају и донијело пласман међу 16 екипа у најмасовнијем такмичењу.

Оба гола за Борац постигао је Видаковић и то у другом полувремену, међутим могли су Бањалучани до вођства и у првих 45 минута али неколико повољних прилика нису искористили управо Видаковић, те Граховац.

Ипак, оно што није успио у првом полувремену, Видаковић је учинио у другом. Први пут мрежу гостију затресао је у 57. минуту, када је Дујаковић прошао по десној страни и упутио центаршут, а на правом мјесту се нашао Видаковић који погађа за 1:0. 12 минута касније Бањалучани повећавају своје вођство. Лопта је на десној страни дошла до Бојана Петрића, који излази пред голмана гостију, али се не одлучује на шут, већ упошљава Видаковића који рутински постиже свој други погодак на данашњем мечу. Могао је Борац до краја меча и до трећег поготка, али је у посљедњим минутима утакмице Николић шутирао преко гола.

Вриједи напоменути да је највећи аплауз на данашњој утакмици добио Марко Максимовић, који је ушао у игру у 75. минуту након скоро годину дана одсуства са терена због повреде леђа.

Осим Борца, у осмину финала пласирали су се још: Жељезничар, Сарајево, Челик, Слобода (Тузла), Пролетер (Теслић), Бранитељ, Слобода (Нови Град), Омладинац (Мионица), Зрињски, УНИС, Козара, Леотар, Олимпик, Славија и Широки Бријег.

Након ове утакмице фудбалери Борца се поново окрећу обавезама у Премијер лиги, у којој већ у суботу, у оквиру седмог кола, на свом терену у дербију кола дочекују мостарски Зрињски.