Борац ремизирао у дербију

Фудбалери бањалучког Борца ни у другом мечу на Градском стадиону у овој сезони Премијер лиге нису успјели да забиљеже побједу пошто су ремизирали са екипом Вележа (1:1).

Прву прилику на утакмици створили су гости и то у деветом минуту преко Демића, након чијег шута лопта погађа пречку Авдукићевог гола. Два минута касније Борац је дошао до предности. Наиме, након одлично изведене акције изабраника Владе Јагодића, до лопте долази Вукеља који рутински погађа за 1:0. До краја првог полувремена Вележ је могао и до изједначења, али је шут Окића крајњим напором изблокирала Борчева одбрана.

У другом полувремену водила се равноправна борба на терену, све до 62. минута када су Мостарци дошли до изједначења. У посједу лопте био је млади Дураковић, који је прошао неколико одбрамбених Борчевих играча, шутирао са ивице шеснаестерца и погодио доњи лијеви угао Авдукићевог гола.

До краја меча Бањалучани су покушавали да постигну свој други погодак и дођу до нова три бода, међутим озбиљнија прилика за постизање поготка није створена, тако да Вележ носи један бод из Бањалуке и у добром расположењу дочекује одгођени градки дерби са Зрињским, док Борац своју шансу за искупљење мора да тражи већ у Зеници против Челика у мечу наредног кола Премијер лиге. Клуб из Платонове улице је на свом стадиону већ изгубио пет бодова, тако да мјеста за још један кикс више нема.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 1:1

стријелци: 1:0 Вукеља (11.), 1:1 Дураковић (62.), стадион: Градски у Бањалуци, гледалаца: 2 000, судија: Горан Параџик (Љубушки), помоћници: Зикрет Куљаниновић (Бановићи) и Зоран Таборин (Зворник), четврти судија: Оливер Кожул (Широки Бријег), контролор суђења: Салих Хасукић (Градачац), делегат: Љубиша Трипуновић (Добој), жути картони: Стајић, Граховац (Борац), Борић, Дураковић, Ћемаловић, Зољ (Вележ).

БОРАЦ: Авдукић, Пузигаћа, Ћорић, Тривуновић, Ступар, Распудић, Муминовић (од 76. Беновић), Микић (од 63. Граховац), Николић, Вукеља, Стајић. Тренер: Владо Јагодић.

ВЕЛЕЖ: Борић, Шкаљић, Кајтаз, Заимовић, Иветић, Демић (од 53. Ћемаловић), Кодро, Кадрић (од 25. Казазић), Лело, Окић, Дураковић (од 73. Зољ). Тренер: Демир Хотић.