Стајић и Микић пресудили Зворничанима

Фудбалери бањалучког Борца остварили су прву побједу у Премијер лиги Босне и Херцеговине. Изабраници Владе Јагодића савладали су као гости екипу зворничке Дрине резултатом 0:2, те тако поправили утисак из премијерног меча против Широког Бријега, у којем су уписали пораз.

Прво полувријеме протекло је у доминацији домаћина, који су у првих 45 минута створили двије повољне прилике за постизање поготка. Прво је у 25. минуту покушао Кнезовић, али је његов шут одбранио голман Борца Асмир Авдукић. Девет минута касније у прилици је био и Протић, али је Авдукић поново изашао као побједник. Једину прилику за Борац имао је Душко Стајић пред крај првог полувремена, али лопта након његовог шута одлази преко гола.

У другом полувремену Бањалучани су преузели иницијативу, свјесни да им из овог меча одговарају само три бода. Такав начин игре у других 45 минута дао је резултат у 59. минуту. Наиме, једна одбијена лопта у шеснаестерцу гостију дошла је до Стајића, који прецизним ударцем са десет метара постиже погодак за вођство и велико славље Борчевих навијача и фудбалера.

Након постигнутог поготка "црвено-плави" су наставили да доминирају тереном, а као плод такве игре дошао је и други погодак и то у 88. минуту, када је стријелац био Борислав Микић.

У наредном мечу, који је на програму сљедеће суботе, фудбалери Борца дочекаће у дербију мостарски Вележ.