Борац поражен у Лозани

У првој утакмици другог преткола Европске лиге фудбалери бањалучког Борца поражени су од екипе Лозане резултатом 1:0. Стријелац јединог поготка за швајцарског друголигаша био је Силвио у 19. минуту сусрета.

На самом старту утакмице домаћини су доминирали тереном и имали више лопту у свом посједу, међутим, изгледнијих прилика за постизање поготка није било, све до 19. минута, када је Силвио довео Швајцарце у вођство. Наиме, након центаршута са лијеве стране, Бразилац се најбоље снашао у шеснаестерцу Борца и матирао Авдукића.

Од тог тренутка Борац је заиграо нешто ангажованије, а захваљујући таквој игри, изабраници Зорана Марића су могли и до изједначења и то у 35. минуту. Вукеља је изашао сам пред Фавра, међутим, голман домаћих је био успјешнији. У наставку акције нападач Борца је поново дошао до лопте и упослио Микића, али је пречка била савезник домаћина.

У наставку меча створено је неколико прилика и на једној и на другој страни, а вриједи издвојити покушај Роуа у 60. минуту те двије прилике Борца и то преко Жарића и Распудића, али промјене резултата није било, тако да је Лозана славила миниману побједу и стекла какву-такву предност пред реванш у Бањалуци 22. јула.

ЛОЗАНА – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелац: Силвио (19.), стадион: "Olympique de la Pontaise", гледалаца: 1500, судија: Владимир Петај (Русија), помоћници: Виталиј Дроздов и Дмитриј Мосјакин (оба из Русије), жути картони: Мараци (Лозана), Ступар, Муминовић, Станчески (Борац).

ЛОЗАНА: Фавр, Кац, Силвио, Роу (од 74. Хелин), Штојбл, Борхес (од 90. Штаделман), Меоли, Селестини, Карупт (од 90. Мајила), Мараци, Сонера. Тренер: Мартин Руеда.

БОРАЦ: Авдукић, Беновић, Петрић, Ступар (од 46. Жарић), Тривуновић, Распудић, Муминовић, Микић, Станчески (од 85. Јандрић), Вукеља, Николић (од 58. Сакан). Тренер: Зоран Марић.