Пораз од Олимпика на опроштају од домаће публике

Фудбалери бањалучког Борца поразом су се опростили од својих навијача за ову сезону пошто су на Градском стадиону поражени од сарајевског Олимпика резултатом 0:2."Црвено-плави" који су вјероватно још под утиском освајања Купа БиХ су играли без пар стандардних првотимаца (Ћорић, Петрић, Станчески) што су Сарајлије знале да искористе.

Од почетка утакмице Олимпик је кренуо према голу Бањалучана и преко Семира Капића створио двије одличне прилике за погодак у 10. и 28. минуту меча. Сарајлије су осим ове двије шансе и два пута погађали стативу Борчевог гола. У 33. минуту Андраде изводи слободан ударац са десне стране и приземним ударцем матира Кнежевића за вођство Олимпика.

Након двије минуте Шарановић излази пред гол Борца, али шутира поред гола. У посљедљем минуту меча Капић је искористио грешку Борчеве задње линије и довео Олимпик у вођство од 0:2.

У другом полувремену Субашић је ударцем са двадесетак метара покушао да угрози Кнежевића, али голман Бањалучана брани његов ударац. "Црвено-плави" су прву изгледну прилику имали у 80. минуту преко Стевановића, али се, након његовог ударца главом, резултат није мијењао. Убрзо након тога покушава и Сакан, али голман Олимпика брани његов ударац. У 90. минуту Стевановић је имао још једну прилику када лопта након његовог ударца главом одлази поред гола. Посљедњу прилику на мечу имао је Бојан Пузигаћа, али његов ударац главом под пречку брани голман Фејзић.

Утакмице посљедњег кола Премијер лиге БиХ на програму су већ у сриједу, а бањалучки Борац игра против Сарајева, у мечу у којем ће покушати да потврди друго мјесто у овој сезони.

БОРАЦ – ОЛИМПИК 0:2

стријелци: 0:1 Андраде (34.), 0:2 Капић (45.)
стадион: Градски
гледалаца: 7 000
судија: Предраг Станкић (Бијељина)
помоћници: Далибор Маврак (Мостар) и Елвир Грабус (Травник)
четврти судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево)
контролор суђења: Салих Хасукић (Градачац)
делегат: Крешимир Чавар (Широки Бријег)

БОРАЦ: Кнежевић, Ступар, Дамјановић, Тривуновић, Пузигаћа, Вукобратовић, Сакан, Стевановић, Јандрић, Кајкут, Вукеља.
Тренер: Зоран Марић.

ОЛИМПИК: Фејзић, Суљевић, Субашић, Коларов, Јеше, Видовић, Велагић, Тиаго Андраде, Алимановић, Капић, Шарановић.