Пораз Бањалучана на ''Тушњу''

Фудбалери бањалучког Борца, у 26. колу Премијер лиге БиХ, доживјели су пораз у гостима код тузланске Слободе 2:0. Борац је на самом отварању утакмице покушао офанзивом ка голу Слободе изненадити Тузлаке. Најбољи играч бањалучког састава Љубиша Вукеља се у два наврата нашао у изгледним приликама, а у једној је чак погодио је и стативу.

Ипак, до истека првог полувремена, Слобода је успјела повести из сумњиво досуђеног једанаестерца. У казненом простору "црвено-плавих" у 39. минуту Бекић је пао у дуелу са Петрићем, а главни судија Маринко Јелић је показао на бијелу тачку. Најстрожу казну је извео Тарик Окановић и погодио за вођство Слободе од 1:0.

Девет минута прије краја утакмице ријешено је питање побједника. Малкић је упослио Смајловића, који пробија по десној страни, те убацује за резервисту Игора Мостарлића, који матира Сушца за коначних 2:0.

Упркос поразу Бањалучани су и даље на врху премијерлигашке табеле са 50 бодова, исто као и сарајевски Жељезничар, који свој меч против Вележа у гостима игра данас. Наредни меч у Премијер лиги "црвено-плави" играју сљедећег викенда када ће на Градском стадиону угостити екипу Модриче. Прије тог меча Бањалучане у сриједу очекује и прва финална утакмица Купа БиХ против сарајевског Жељезничара. Тај меч на распореду је у сриједу од 20.15 часова, такође на Градском стадиону.