Борац сигуран против Славије

Фудбалери Борца су наставили европски сан својих навијача пошто су вечерас на Градском стадиону савладали увијек неугодну екипу Славије из Српског Сарајева резултатом 3:1. Изабраници Зорана Марића одлично су отворили утакмицу и повели већ у 6. минуту. Кајкут је прошао по лијевој страни и упутио добар центаршут, на десетак метара од гола је био Љубиша Вукеља који лијепим приземним ударцем матира Дујковића. Након поготка "црвено-плави" су имали још пар полуприлика, а најбољу је имао Вукеља када је његово ударац главом замало отишао изнад пречке гола Славије.

У 43. минуту Сарајлије долазе до изједначења преко Спалевића који одличним ударцем са 20 метара лопту шаље у рашље Милиновићевог гола.

У наставку утакмице Бањалучани су кренули одлучније према голу Славије и у 62. минуту долазе до новог вођства. Пузигаћа је из аута убацио лопту у шеснаестерац Славије, а Ђорђе Тадић неспретном интервенцијом вара свог голмана Дујковића. У 76. минуту Борац рјешава питање побједника. Кајкут сам излази пред голмана Славије и пролази га, међутим погађа стативу, а на одбијену лопту натрчава Вукеља који постиже свој други вечерашњи погодак.

Вечерашњом побједом "црвено-плави" су наставили борбу за шампионску титулу, те тако у побједничком расположењу дочекују наредна два дуела. Први од њих је већ у сриједу када ће изабраници Зорана Марића покушати изборити пласман у финале Купа и то опет преко Славије. Наредне суботе фудбалери Борца гостују у Сарајеву екипи Жељезничара који је данас славио у Приједору против Рудара резултатом 0:2.