Ступар и Стевановић погодили за тријумф против Звијезде

Погоцима Милана Ступара и Мирослава Стевановића бањалучки Борац уписао је нову првенствену побједу и на тај начин задржао три бода предности испред сарајевског Жељезничара.

Првих пола сата игре протекло је у апсолутној доминацији изабраника Зорана Марића, који су створили неколико повољних прилика за постизање поготка, али голова није било све до 32. минута када је Милан Ступар са неких 35 метара шутирао искоса са десне стране, а лопта се од стативе одбила иза леђа голмана Карића.

До краја полувремена Бањалучани су били у прилици и да повећају вођство. Наиме, у 38. минуту у шеснаестерцу гостију срушен је Кајкут, а судија Владимир Бјелица из Источног Сарајева показује на бијелу тачку, али најстрожу казну није искористио управо Кајкут.

У другом полувремену долази до пада у игри Борчевих фудбалера, што гости из Градачца, иако су створили неколико повољних прилика, нису успјели да искористе. У 65. минуту због два жута картона из игре је искључен Душко Сакан, те је Борац у посљедњих 25 минута ушао са 10 играча. Пуних 20 минута након тога играло се углавном пред Борчевим голом те су фудбалери Звијезде у пар наврата угрозили гол бањалучког премијерлигаша, али чувар мреже клуба из Платонове улице Милош Милиновић сјајно је сачувао свој гол.

Питање побједника ријешено је у 85. минуту. Оливер Јандрић је центрирао са лијеве стране, а највши у скоку био је Мирослав Стевановић за коначних 2:0 и нова три бода "црвено-плавих".

Наредно коло Премијер лиге Босне и Херцеговине на програму је сљедеће суботе, када Борац гостује у Мостару екипи Зрињског.