Борац у финишу стигао до побједе над Челиком

У 18. колу Премијер лиге БиХ фудбалери Борца су тешком муком у посљедњим тренуцима меча савладали зенички Челик резултатом 2:1.

Сам почетак меча је припао Борчевим играчима који већ у четвртом минуту меча постижу гол преко Кајкута, али он је поништен због офсајда. До 20. минута играло се на средини терена, када Челик из прве прилике долази до вођства преко Обуће.

Након примљеног гола, Бањалучани су имали двије полуприлике које нису искористили. Међутим, Борац до изједначења долази у 39. минуту када Љубиша Вукеља, на асистенцију Вукобратовића, излази сам пред голмана гостију и погађа за 1:1.

До полувремена биљежимо и спорни тренутак када је Кајкут оборен у шеснаестерцу Челика, али је главни судија, на опште негодовање публике и играча Борца, само показао да се игра настави.

У другом полувремену Борац је створио пар изгледних прилика за вођство, али су били непрецизни Јандрић, Вукеља и два пута Стевановић. Међутим, напади домаћих су се исплатили у чртвром минуту судијске надокнаде када се након центаршута Јандрића лопта одбила до Вукеље који са ивице шеснаестерца погађа горњи десни угао гола Зеничана.

И након овог сусрета Борац је остао на челу Премијер лиге са 37 освојених бодова испред сарајевског Жељезничара са 34 и Широког Бријега са 33 бода. Наредни меч "црвено-плави" играју већ у суботу када гостују управо Широком Бријегу. Утакмица се игра на стадиону "Пецара" са почетком у 16 часова уз директан пренос.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 2:1

стадион: Градски